Pagal abėcėlę

 • A (131)
 • B (39)
 • C (20)
 • Č (10)
 • D (83)
 • E (44)
 • F (35)
 • G (40)
 • H (46)
 • I (18)
 • J (73)
 • K (59)
 • L (44)
 • M (96)
 • N (25)
 • O (21)
 • P (53)
 • R (63)
 • S (49)
 • Š (12)
 • T (35)
 • U (4)
 • V (82)
 • Z (7)
 • Ž (18)

Lady Gaga

Lady Gaga

Lady Gaga

Lady Gaga (tikr. Stefani Joanne Angelina Germanotta, g. 1986 m. kovo 28 d.) – JAV dainininkė, dainų autorė, prodiuserė. Lady Gaga išgarsėjo 2008 m. didžiuliais tarptautiniais hitais tapusiomis elektroninės šokių muzikos dainomis „Just Dance“, „Poker Face“ ir debiutiniu albumu „The Fame“. Vėliau sekė ne mažiau populiarios dainos kaip „Bad Romance“, „Alejandro“, „Telephone“ ir kt. 2009 m. MTV išrinko ją metų moterimi, o JAV žurnalas „Billboard“ 2010 m. – metų atlikėja. Lady Gaga garsėja išskirtiniu aprangos stiliumi, dalyvavimu labdaros renginiuose, prieštaringais dainų tekstais, vaizdo klipais, teatrališkais gyvais pasirodymais ir savo gebėjimu stebinti. Šiuo metu amerikiečių atlikėja yra viena mados ikonų ir viena labiausiai aptariamų įžymybių pasaulinėje žiniasklaidoje. Žurnalas „Forbes“ 2010 m. įtraukė Lady Gagą tarp 100 įtakingiausių žmonių pasaulyje. Lady Gaga semiasi įkvėpimo iš The Beatles, Stevie Wonder, Bruce Springsteen, Pink Floyd, Led Zeppelin ir Elton John.
Daugiau « Lady Gaga »

Lafkadijus Hernas

Lafkadijus Hernas

Lafkadijus Hernas

Lafkadijus Hernas (Lafcadio Hearn, piln. Patricio [Patrick] Lafcadio Tessima Carlos Hearn, jap. 小泉八雲 = Koizumi Yakumo; 1850 m. birželio 27 d. Lefkados saloje, Graikijoje – 1904 m. rugsėjo 26 d. Tokijuje) – rašytojas, rašė anglų ir japonų kalbomis, labiausiai žinomas iš Japonijos kultūros aprašymų ir folkloro.

Būdamas Japonijoje parašė knygų seriją, iš kurių labiausiai žinomu tapo legendų ir kraupių apsakymų ciklas „Kwaidan“, dažnai atnaujinamas visame pasaulyje. Persikėlus į Japoniją, rašytojas pragyveno čia keturiolika metų. Hernas mirė kaip japonų nacionalinis rašytojas.
Daugiau « Lafkadijus Hernas »

Lamaizmas

Lamaizmas – tibetiškasis budaizmas, susiformavęs Tibete.

Lao Dzė

Lao DzėLao Dzė (kin.: Lǎozǐ; kitomis romanizacijos sistemomis: Lao tzu, Lao Tse, Laotze, Laozi) – senovės Kinijos filosofas, tradiciškai laikomas vienu daoizmo pradininku.

Iš daugybės tūkstančių Kinijoje parašytų knygų turbūt dažniausiai verčiama į įvairias pasaulio kalbas ir skaitoma yra nedidelė knygelė, parašyta daugiau kaip prieš du tūkstančius metų ir žinoma kaip Lao Dzė, arba Dao Te Ching. Dao Te Ching (“Kelio ir jo jėgos klasika” — “Classik of the Way and its Power”) yra pagrindinis daoizmo filosofijos tekstas.

Tai subtili knyga, parašyta keistu, paslaptingu stiliumi, sukeliančiu daug interpretacijų. Pagrindinė idėja susijusi su Dao, kuris paprastai verčiams į “kelią” arba “taką”. Tačiau ši sąvoka nėra labai aiški, nes Dao Te Ching prasideda žodžiais: “Dao, apie kurį galima papasakoti, nėra amžinasis Dao; vardas, kuris gali būti pavadintas, nėra amžinasis vardas”. Vis dėlto galima teigti, kad Dao tikriausiai reiškia “gamta” arba “natūrali tvarka”. Pagal daoizmą, žmogus turi ne kovoti su Dao, bet paklusti ir bendradarbiauti su juo. Aktyvus siekimas įgyti jėgą yra kvailas ir tuščias. Dao įveikti neįmanoma; reikia stengtis taikytis prie jo. (Daoistas galėtų pasakyti, kad vanduo nesipriešindamas teka į žemiausias vietas ir pasiduoda net silpniausiai jėgai, tačiau jis nesunaikinamas, per ilgą laiką gali išplauti net kiečiausias uolas.)
Daugiau « Lao Dzė »

Larry Ellison

Larry Ellison

Larry Ellison

Larry Ellison – JAV verslininkas, vienos didžiausių pasaulyje programinės įrangos įmonės „Oracle“ vadovas ir steigėjas. Jis buvo geriausiai apmokamas vadovas praeitą dešimtmetį susižėręs $1,84 mlrd. Larry Ellison turi sukaupęs $36 mlrd. asmeninio turto.

Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė

Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė

Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė

Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė (g. 1984 m. vasario 28 d. Vilniuje) – Lietuvos penkiakovininkė. Olimpinė ir pasaulio čempionė. Ūgis: 160 cm. Svoris: 48 kg.

Išsilavinimas: mokėsi Vilniaus r. Pagirių gimnazijoje, Mykolo Riomerio universiteto ES politikos ir administravimo magistrė (baigė 2011 m.), VPU kūno kultūros ir sporto bakalaurė (2007 m.). Nuo 2003 m. − Lietuvos krašto apsaugos savanorė.
Daugiau « Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė »

Laurence Tureaud

Laurence Tureaud

Laurence Tureaud

Laurence Tureaud (plačiai žinomas kaip Mr. T g. 1952 m. gegužės 21 d.) – amerikiečių aktorius, imtynininkas.

Yra suvaidinęs B. A. Baracus 1980-ųjų m. seriale A-Komanda, James “Clubber” Lang 1982 m. filme Rocky III ir dar daug mažiau žinomuose filmuose. Dar žinomas kaip imtynininkas iš WWE federacijos.
Daugiau « Laurence Tureaud »

Lechas Kačinskis

Lechas Kačinskis

Lechas Kačinskis

Lechas Kačinskis (lenk. Lech Aleksander Kaczyński, 1949 m. birželio 18 d. Varšuvoje, Lenkija – 2010 m. balandžio 10 d. prie Smolensko) – lenkų teisininkas, teisėtyrininkas laboralistas, Gdansko universiteto profesorius, politinis veikėjas, Lenkijos Respublikos prezidentas (2005–2010), teisingumo ministras, generalinis prokuroras, Varšuvos meras.
Daugiau « Lechas Kačinskis »

Lena Himmelstein

Lena Himmelstein

Lena Himmelstein

Lena Himmelstein Bryant Malsin (1877 m. Kaunas, Lietuva – 1951 m. rugsėjo 26 d. Jungtinės Amerikos Valstijos) buvo lietuvių kilmės amerikiečių drabužių dizainerė, verslininkė, kuri įkūrė drabužių kompaniją Lane Bryant.

Lena Himmelstein gimė Kaune žydų šeimoje, kadangi buvo našlaitė augo kartu su seneliais. 1895 m. Lena emigravo į Niujorką kartu su seserimi Anna. Atvykus į JAV ji dirbo saldumynų parduotuvėje už $1 JAV dolerį savaitinį atlyginimą.
Daugiau « Lena Himmelstein »

Leonardas da Vinčis

Leonardas da Vinčis

Leonardas da Vinčis

Leonardas da Vinčis (it. Leonardo da Vinci; 1452 m. balandžio 15 d. – 1519 m. gegužės 2 d.) – italų Renesanso architektas, tapytojas, poetas, skulptorius, muzikantas, meno teoretikas, inžinierius, išradėjas, filosofas.

Leonardas gimė 1452 m. balandžio 15 d. Anchio kaime netoli mažo Vinčio miestelio Toskanoje (da Vinci reiškia „iš Vinčio“), 30 km nuo Florencijos. Jo tėvas Seras Pietras da Vinčis – pasiturintis notaras, motina Katarina – valstiečio duktė. Leonardas buvo nesantuokinis vaikas ir augo tėvo šeimoje.
Daugiau « Leonardas da Vinčis »