Pagal abėcėlę

 • A (131)
 • B (39)
 • C (20)
 • Č (10)
 • D (83)
 • E (44)
 • F (35)
 • G (40)
 • H (46)
 • I (18)
 • J (73)
 • K (59)
 • L (44)
 • M (96)
 • N (25)
 • O (21)
 • P (53)
 • R (63)
 • S (49)
 • Š (12)
 • T (35)
 • U (4)
 • V (82)
 • Z (7)
 • Ž (18)

Lady Gaga

Lady Gaga

Lady Gaga

Lady Gaga (tikr. Stefani Joanne Angelina Germanotta, g. 1986 m. kovo 28 d.) – JAV dainininkė, dainų autorė, prodiuserė. Lady Gaga išgarsėjo 2008 m. didžiuliais tarptautiniais hitais tapusiomis elektroninės šokių muzikos dainomis „Just Dance“, „Poker Face“ ir debiutiniu albumu „The Fame“. Vėliau sekė ne mažiau populiarios dainos kaip „Bad Romance“, „Alejandro“, „Telephone“ ir kt. 2009 m. MTV išrinko ją metų moterimi, o JAV žurnalas „Billboard“ 2010 m. – metų atlikėja. Lady Gaga garsėja išskirtiniu aprangos stiliumi, dalyvavimu labdaros renginiuose, prieštaringais dainų tekstais, vaizdo klipais, teatrališkais gyvais pasirodymais ir savo gebėjimu stebinti. Šiuo metu amerikiečių atlikėja yra viena mados ikonų ir viena labiausiai aptariamų įžymybių pasaulinėje žiniasklaidoje. Žurnalas „Forbes“ 2010 m. įtraukė Lady Gagą tarp 100 įtakingiausių žmonių pasaulyje. Lady Gaga semiasi įkvėpimo iš The Beatles, Stevie Wonder, Bruce Springsteen, Pink Floyd, Led Zeppelin ir Elton John.

Žurnalas „Vanity Fair“ suteikė jai geriausiai besirengiančios žvaigždės titulą. Dainininkė išgarsėjo savitu, viešai demonstruojamu drabužių stiliumi: omaro imitacija papuoštu galvos apdangalu, suknele su „The Muppet show“ personažais, bateliais-kanopomis, į plaukus įsuktomis dietinės kolos skardinėmis ar suknele iš žalios mėsos. Keista atlikėjos mados samprata buvo teigiamai įvertinta, ją įtraukiant į geriausiai besirengiančių įžymybių sąrašą.

Lady Gaga gimė Jungtinių Amerikos Valstijų italų šeimoje Niujorke. Ketverių metų jau pradėjo groti pianinu ir fortepijonu. Mokėsi katalikiškoje mokykloje kartu su Paris Hilton. Nuo 13 metų pradėjo kurti pirmąsias savo dainas ir jau po metų jas atlikdavo vietinės reikšmės pasirodymuose. Būdama septyniolikos įstojo į Niujorko universiteto muzikos specialybę. Lady Gaga būdama devyniolikos metų pasirašė kontraktą su Def Jam Recordings įrašų kompanija, bet po trijų mėnesių buvo išmesta. Po to pradėjo dirbti su prodiuseriu RedOne. Bandydama prasimušti į didžiąją sceną, Lady Gaga pradėjo pasirodymus Žemutinio Istsaido naktiniuose klubuose. Vėliau buvo pradėjusi vartoti narkotikus ir kurti burleskos pasirodymus. 2007 m. buvo pasamdyta kurti dainas Britney Spears, Fergie ir The Pussycat Dolls. Tais pačiais metais ją pastebėjo Senegalo reperis ir prodiuseris Akon ir pasiūlė jai kontraktą.

2008 m. Lady Gaga persikėlė į Los Andželą, kur įrašė savo debiutinį albumą „The Fame“. Pirmas albumo singlas „Just Dance“ tapo 3 kartus platininis JAV ir Australijoje bei šešis kartus platininis Kanadoje. Toliau sekė kiti sėkmingi singlai: „Poker Face“, „Paparazzi“, „Beautiful Dirty Ritch“. Atlikėja greitai pasiekė plataus tarptautinio populiarumo. Pirmi jos singlai sulaukė didelės sėkmės, o albumas The Fame tapo populiarus ir perkamas visame pasaulyje. Jungtinėse Amerikos Valstijose „The Fame“ albumo kopijų parduota 4 mln., Jungtinėje Karalystėje – beveik 2 mln. Visame pasaulyje išplatinta daugiau negu 15 milijonų albumo kopijų.

Dainininkė 2009 metų pradžioje pradėjo savo pasaulinį The Fame Ball Tour turą. Ji buvo pripažinta geriausia debiutante, geriausia popmuzikos ir perkamiausia atlikėja įvairiausiuose muzikos apdovanojimų ceremonijose. Metų pradžioje žiniasklaidoje buvo atsiradęs gandas, kad dainininkė yra transvestitas. Vėliau atlikėja šį gandą paneigė. 2009 m. Žurnalas „Billboard“ atlikėjai suteikė kylančios žvaigždės apdovanojimą, taip pat ji last.fm svetainėje tapo klausomiausia metų atlikėja pasaulyje. Taip pat amerikiečių pop muzikos atlikėja, Lady Gaga, sukūrė HeartBeats ausinių dizainą, kurios tapo žinomos visame pasaulyje.

Lady Gaga išleido antrą sėkmingą albumą The Fame Monster. Albumas buvo įrašinėjamas Lady Gagos pirmojo koncertinio turo The Fame Ball Tour metu. The Fame Monster – tai trečiasis JAV atlikėjos Lady GaGa EP albumas. Išleistas 2009 m. lapkričio 18 d. Lady GaGa Parašė visas albume „The Fame Monster“ esančias dainas. Taip pat visas dainas atlikėja pati prodiusavo su pasaulyje garsiais prodiuseriais, tokiais kaip Fernando Garibay, RedOne ir kt. Albume yra 8 dainos, tačiau tik trys iš jų išleistos kaip singlai. Daina „Bad Romance“ buvo išleista kaip pirmasis albumo singlas. Singlas tapo 2 kartus platininis Naujojoje Zelandijoje ir Ispanijoje, 4 kartus platininis Australijoje ir Jungtinėse Valstijose, 7 kartus platininis Kanadoje ir multi platininis Italijoje. Atlikėja „Bad Romance“ dainos įrašų visame pasaulyje pardavė 9.8 milijonus. Antruoju singlu tapo daina „Telephone“, kurią dainininkė atliko kartu su Beyonce. „Telephone“ tapo platininis Naujojoje Zelandijoje ir Italijoje bei 3 kartus platininis Kanadoje ir Australijoje. „Telephone“ visame pasaulyje parduota 7.4 mln. įrašų. Trečia ir paskutinė daina išleista kaip singlas – „Alejandro“. Šis singlas tapo platininis daugelyje Europos šalių ir 3 kartus platininis Rusijoje. Albumo „The Fame Monster“ kopijų parduota daugiau 6 milijonai visame pasaulyje.

The Fame Monster dainos pabrėžė mirtį ir blogą meilę. Šis albumas yra pirmojo Lady Gagos albumo tęsinys. Kiekviena albumo daina simbolizavo Lady Gagos baimes. Pirmasis singlas „Bad Romance“ tapo 2010 m. populiariausia daina ir laimėjo daug apdovanojimų. Lady Gaga „Bad Romance“ dainą apibūdino kaip jos nesėkmę meilėje. „The Fame Monster“ garsus „Telephone“ vaizdo klipu, kuris trunka ilgiau kaip 9 minutes ir tapo „Paparazzi“ klipo antra dalimi. Po šio didelio debiuto turėjo būti išleistas „Dance In The Dark“ singlas, bet Lady Gaga priėmė pasiūlymą toliau išleisti „Alejandro“ singlą, kuris buvo pripažintas geriausiu vasaros singlu.

2010 m. Lady Gaga sumušė Youtube rekordą su daina „Bad Romance“ ir vaizdo klipu „Telephone“, taip pat pasiekė rekordus Facebook ir Twitter portaluose, kuriuose ji turi rekordinį gerbėjų skaičių. Dainininkė tapo žymios firmos „Polaroid“ kūrybos stiliaus direktore. Ji kurs mados, technologijų ir fotografijos produktus, pirmasis produktas atsiras 2011 m. sausio 6 d. Gaga pradėjo dirbti su MAC, kvepalų ir saulės akinių kompanijomis. Lady Gaga tęsė savo turą „The Monster Ball Tour“ su visiškai nauja programa. Koncerte ji pasikeisdavo daugiau kaip dešimt apdarų ir gyvai atlikdavo visas dainas. The Monster Ball Tour kritikų pripažintas kaip 2010 metų pelningiausias ir populiariausias koncertinis turas. Los Andželo žiniasklaida pranešė, kad Lady Gagos albumas „The Fame Monster“ 2010 metais buvo pats perkamiausias muzikinis diskas visame pasaulyje. Atlikėja pardavė beveik šešis milijonus įrašų. Žurnalas „Vanity Fair“ suteikė jai geriausiai besirengiančios žvaigždės titulą. Dainininkė išgarsėjo savitu, viešai demonstruojamu drabužių stiliumi: omaro imitacija papuoštu galvos apdangalu, suknele su „The Muppet show“ personažais, bateliais-kanopomis, į plaukus įsuktomis dietinės kolos skardinėmis ar suknele iš žalios mėsos. Keista atlikėjos mados samprata buvo teigiamai įvertinta, ją įtraukiant į geriausiai besirengiančių įžymybių sąrašą. Taip pat Lady Gaga pripažinta geriausia labdaros akcijų dalyve, o MTV antrus metus ją pripažino metų moterimi.

Lady Gaga 2010 metų pabaigoje tapo kompanijos Polaroid kūrybos, stiliaus ir dizaino direktore. Populiarioji atlikėja tapo atsakinga už kuriamų akinių nuo saulės bei kitų produktų dizainą. Sausio 6 -ąją dainininkė išleido pirmąjį „Polaroid“ firmos gaminių darbą: fotografuojančius akinius nuo saulės, mažą fotoaparatą ir mažąją Polaroid kopijuoklę, kuria galima išryškinti nuotraukas, padarytas fotografuojančiais akiniais nuo saulės.

Trečiasis Lady Gaga albumas „Born This Way“ pasirodė 2011 m. gegužės 23d. Pirmuoju šio albumo singlu tapo daina „Born This Way“, kuri buvo išleista iki albumo pasirodymo prekyboje. Šį singlą pristatė per MTV muzikos apdovanojimų ceremoniją, kai atlikėja atsiėmė apdovanojimą už geriausią dainos „Bad Romance“ vaizdo klipą. Kiti du singlai „Judas“ ir „The Edge Of Glory“ taip pat buvo išleisti iki albumo pasirodymo prekyboje.

Born This Way albumas Jungtinėse Valstijose parduotas 1.108 mln. tiražu per pirmą savaitę ir debiutavo pirmoje vietoje dvidešimtyje valstybių. Remiantis 2011 m. rugsėjo mėnesio duomenimis, „Born This Way“ albumo kopijų visame pasaulyje parduota daugiau negu 8 milijonai. Lady Gaga šį albumą apibūdino kaip savo geriausią darbą ir sakė, kad Born This Way dainų melodija, ritmas ir žodžiai labai skiriasi nuo jos pirmųjų dviejų albumų. Albumą įkvėpė 1980–1990 metų elektropop bei synthpop muzika. Ketvirtuoju albumo singlu tapo daina „You And I“, kuri Jungtinėse Valstijose pakilo į šeštą vietą, o penktuoju ir, kaip manoma paskutiniuoju, dainų rinkinio singlu tapo „Marry The Night“.

Born This Way Ball – tai trečiasis amerikiečių pop atlikėjos Lady Gaga koncertinis turas, kuriame skambės dainos iš antrojo studijinio popžvaigždės albumo „Born This Way“. Šis Albumas sulaukė didelės sėkmės ne tik Jungtinėse Amerikos Valstijose, bet ir Europoje bei visame pasaulyje. 2011 m. lapkričio mėnėsį prodiuseris DJ White Shadow pasakė, kad Lady Gaga planuoja trečiąjį koncertinį turą ir kad jau pradėjo jam ruoštis. Savo gastroles pradės Pietų Korėjoje, Honkonge, Singapūrė ir Japonijoje. Gaga taip pat atskleidė datas, kada koncertas vyks Naujojoje Zelandijoje ir Australijoje.

Viename interviu su MTV komanda, Lady Gaga apie savo naujausią turą sakė, kad tai – tarsi pasaka, kurioje bus minima Šlovės karalystės kilmė ir istorija apie tai, kaip mes gimėme ir kaip mes mirsime švęsdami. Šį turą ji įvardijo kaip „electro-metal pop-opera“ žanrą. Tai pirmasis tokio žanro koncertinis turas pasaulyje.

Šokių ir dainavimo repeticijos vyko maždaug vieną mėnesį. 2012 Vasario mėnesį, ji į socialinį tinklalapį „Twitter“ įkėlė „The Born This Way Ball Tour“ turo scenos eskizą. Scenos dizainerė buvo pati Lady GaGa, kuriai padėjo jos kurybinė komanda „Haus of Gaga“. Scena pabaigta maždaug po kelių mėnesių, kurioje vaizduojama Gotikinio stiliaus pilis su apžvalgos bokštais, painiais drožiniais ir milžinišku podiumu, kuris skirtas bendravimui su publika. Teritoriją ribojamą podiumo Lady Gaga įvardijo „Monstų duobė“ (angl. „The Monster Pit“). Į šią teritoriją galės patekti „mažieji monstriukai“, kurie prie arenos vartų lauks visą naktį. Kiekvieną vakarą „Haus of Gaga“ pasirinks fanus iš „monstrų duobės“ susitikimui su pačia atlikėja. Koncertiniam turui yra sukurtos 4 tokios pačios scenos. Kol atlikėja koncertuos viename mieste, kitame mieste jau bus pradedami scenos įrengimo darbai, nes šią sceną pastatyti trunka maždaug 4 – 5 dienas. Atlikėją į gastroles lydės 60 vilkikų ir 30 autobusų, kuriuose bus gabenama sceninė įranga ir atlikėjos sceniniai drabužiai, kuriuos kūrė vieni garsiausių mados namų pasaulyje, tokie kaip Armani ir Versace.

The Born This Way Ball Tour bilietai Okeanijoje pradėti pardavinėti Vasario 17d., 2012. Iš karto po bilietų pasirodymo kasose, jie greitai buvo išparduoti į du Oklando šou, Australijoje. Honkonge visi bilietai išpirkti nepraėjus net 3 valandoms nuo paskelbimo. 2012 m. Balandžio 13 d. bilietai išparduoti Londone ir Mančesteryje per rekordinį laiką. Jų nebeliko jau po 50 sekundžių nuo bilietų pasirodymo prekyboje. Taip pat 2012 m. balandžio 10 d. buvo pranešta, kad Lady Gaga koncertuos Lietuvoje Rugpjūčio 21 d.

2012 – ųjų Sausio mėnesio pradžioje interviu su MTV atskleidė, kad naujasis albumas bus išleistas 2013 metų pavasarį. Pirmasis singlas iš albumo – „Applause“. Dainą parašė Lady Gaga ir prodiuseris DJ White Shadow. Singlas „Applause“ Jungtinių Valstijų radijo eteryje pasirodė 2013 m. rugpjūčio 12 dieną.Leave a Reply

  

  

  

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>