Pagal abėcėlę

 • A (131)
 • B (39)
 • C (20)
 • Č (10)
 • D (83)
 • E (44)
 • F (35)
 • G (40)
 • H (46)
 • I (18)
 • J (73)
 • K (59)
 • L (44)
 • M (96)
 • N (25)
 • O (21)
 • P (53)
 • R (63)
 • S (49)
 • Š (12)
 • T (35)
 • U (4)
 • V (82)
 • Z (7)
 • Ž (18)

Alanis Morissette

Alanis Morissette

Alanis Morissette

Alanis Morissette (g. 1974 m. birželio 1 d.) – Kanados muzikos atlikėja, dainų tekstų autorė, muzikos prodiuserė bei aktorė. Ji yra laimėjusi 12 Juno muzikos apdovanojimų bei 7 Grammy. Savo karjerą Alanis pradėjo Kanadoje, kur dar paauglė įrašė du pop stiliaus albumus, pavadintus Alanis ir Now Is The Time. Jos trečiajame albume Jagged Little Pill jau skambėjo roko muzika ir šis albumas tapo geriausiai parduodamu debiutiniu moters atlikėjos albumu JAV. Viso Alanis Morissette albumai yra parduoti daugiau nei 40 milijonų kopijų tiražu.

2005 metais Alanis Morissette tapo JAV piliete, tuo pačiu išsaugodama ir Kanados pilietybę.

Alanis Morissette gimė Otavoje, Kanadoje, iš Vengrijos kilusios mokytojos Georgia Mary Ann Feuerstein ir Kanados prancūzo, mokyklos direktoriaus Alano Richardo Morissette šeimoje. Ji taip pat turi brolį dvynį Wade’ą bei vyresnį brolį Chadą. Būdama šešerių, Alanis pradėjo mokytis groti pianinu, gitara išmoko groti sulaukusi dvidešimt vienerių. 1984 metais ji parašė savo pirmąją dainą, “Fate Stay with Me”, kurią nusiuntė vietinei folk muzikos atlikėjai Lindsay Morgan. Su jos pagalba daina buvo išleista singlu. Lankydama mokyklą, Alanis priklausė St. Elizabeth’s PGL programai, skirtai gabiems mokiniams. Vėliau, besimokydama Immaculata aukštojoje mokykloje bei Glebe Collegiate institute, ji toliau gilino savo žinias menų srityje. 1986 metais ji tapo nuolatine “CTV/Nickelodeon” televizijos programos “You Can’t Do That on Television” dalyve. Po metų Alanis dalyvavo debiutiniame jaunųjų talentų konkurse „Rising Star Talent Competition“, vykusiame Toronte. Pasivadinusi Alanis Nadine, ji dalyvavo JAV talentų konkurse „Star Search“ Niujorke. Vėliau nesėkmingai mėgino įveikti šou atranką Los Andžele. 1988 metais pasirašė sutartį su „MCA Publishing“, kurie padėjo jai sutarti dėl įrašų leidybos su viena iš dukterinių kompanijų.

Debiutinis albumas Alanis buvo išleistas kompanijos “MCA Records“ 1991 metais ir buvo skirtas tik Kanados rinkai. Visas albumo dainas Alanis Morissette parašė pati kartu su prodiuseriu Leslie Howe‘u, o atlikėjos pseudinimu pasirinko tik savo vardą – Alanis. Šis pop muzikos albumas tapo platininiu, o pirmasis singlas iš jo “Too Hot“ RPM singlų sąraše pakilo į pirmąjį dvidešimtuką. Vėlesni singlai “Walk Away” ir “Feel Your Love” pateko tarp keturiasdešimties populiariausiųjų. Tais pačiais metais ji koncertavo kartu su reperiu Vanilla Ice, bei buvo nominuota trims Juno apdovanojimams: Metų singlas („Too Hot“), Geriausias Šokių Muzikos Įrašas („Too Hot“) ir Perspektyviausia Metų Moteris Atlikėja. Pastarąjį apdovanojimą Alanis pavyko laimėti.

1992 metais išleisto antrojo albumo Now Is The Time tekstai buvo kur kas brandesni, daugiau dėmesio skirta atliekamoms baladėms. Šio albumo dainas Alanis parašė kartu su prodiuseriu Leslie Howe‘u ir Serge’u Côté’u. šis albumas taip pat buvo skirtas tik Kanados rinkai, o trys singlai iš jo pakliuvo į populiariausių dainų keturiasdešimtuką: “An Emotion Way“, “No Apologies“ ir “(Change Is) Never a Waste of Time“. Komercine prasme Now Is The Time buvo nesėkmingas, jo parduota per pusę mažiau egzempliorių negu debiutinio albumo. Su jo išleidimu baigėsi Alanis sutartis su MCA Canada įrašų kompanija.

1993 metais, baigusi mokslus, Alanis persikėlė iš Otavos į Torontą, kur nesėkmingai mėgino bendradabiauti su įvairiais muzikantais bei tekstų autoriais. Kiek vėliau, jau persikėlusi į Los Andželą, ji susipažino su prodiuseriu ir dainų tekstų autoriumi Glennu Ballardu, anksčiau dirbusiu su Michaelu Jacksonu. Jie dviese įrašė trečiąjį jos albumą pavadinimu Jagged Little Pill, o 1995 metų pavasarį Alanis pasirašė sutartį su Maverick Records ir jos albumas pasirodė prekyboje. Didelio pasisekimo nebuvo laukta, tačiau situacija greitai pasikeitė radijo stotims pradėjus transliuoti pirmąjį albumo singlą “You Oughta Know”. Dėl dainos aštraus teksto bei vaizdo klipo, daina tapo itin populiari MTV kanale. Šis, bei po to išleisti singlai “All I Really Want” ir “Hand In My Pocket” garantavo aukštą vietą albumų topuose. Didžiausiu Alanis Morissette hitu tapo ketvirtasis singles „Ironic“, o vėliau sekę “You Learn” ir “Head over Feet” leido Jagged Little Pill išsilaikyti Billboard 200 albumų sąrašo pirmajame dvidešimtuke ilgiau nei metus. Albumas tapo geriausiai parduodamu tarptautiniu debiutiniu moters atlikėjos albumu, o viso Jagged Little Pill pasaulyje buvo parduota 33 milijonai kopijų, iš jų 16 milijonų – JAV; Kanadoje jis tapo dvylika kartų platininiu. Alanis Morissette populiarumas išaugo, nors ir buvo kritikuojama dėl bendradarbiavimo su prodiuseriu Ballardu, bei savo pirmųjų dviejų albumų muzikinio stiliaus. 1996 metais ji laimėjo šešis Juno apdovanojimus: Metų Albumo, Metų Singlo („You Oughta Know“), Metų Moters Atlikėjos, Metų Dainų Autoriaus bei Metų Roko Albumo kategorijose. Tais pačiais metais ji laimėjo keturis Grammy apdovanojimus: Metų Moters Vokalas, Metų Roko Muzios Daina („You Oughta Know“), Metų Roko Albumas ir Metų Albumas. Alanis Morissette yra jauniausia atlikėja, laimėjusi Grammy Metų Albumo kategorijoje (tuo metu jai buvo 21).

Jagged Little Pill koncertinis turas, prasidėjęs nedideliuose klubuose, o pasibaigęs didžiulėse koncertų salėse, truko aštuoniolika mėnesių. Jo metu kartu su Alanis koncertavo ir būgnininkas Tayloras Hawkinsas, vėliau tapęs grupės Foo Fighters nariu. Daina „Ironic“ buvo nominuota dviem Grammy apdovanojimams 1997 metais: Metų Muzikos Įrašas ir Geriausias Muzikos Vaizdo Klipas. Taip pat ši daina laimėjo Juno apdovanojimą Metų Singlas, o Alanis – Metų Dainų Autorės. 1998 metais video įrašas Jagged Little Pill, Live, kuriame užfiksuotos koncertinio turo akimirkos, laimėjo jai dar vieną Grammy 1998 metais.

Koncertinio maratono metu Alanis Morissette susidomėjo joga, o po paskutinio pasirodymo 1996 metų gruodį šešerioms savaitėms išvyko į Indiją kartu su motina, dviem tetomis ir dviem draugėmis.

Po sėkmingo trečiojo albumo, Alanis Morissette ėmė bendradarbiauti su kitais atlikėjais: su Dave Matthews Band įrašė dainas “Don’t Drink the Water” ir “Spoon” jų albumui „Before These Crowded Streets“; su Ringo Starru – dainos “Drift Away” naują versiją, išleistą albume “Vertical Man”. 1998 metais ekranuose pasirodė filmas Angelų miestas, kuriame skambėjo Alanis atliekama daina „Uninvinted“. Nors ji nebuvo išleista kaip singlas, 1999 metais laimėjo Grammy kaip Metų Roko Muzikos Daina ir Metų Roko Muzikos Atlikėja, bei buvo nominuota Geriausios Dainos Kino Filmui kategorijoje.

1998 metais Alanis Morissette, kartu su prodiuseriu Glenu Ballardu, išleido ketvirtąjį albumą Supposed Former Infatuation Junkie. Buvo tikimasi tokios pat, kaip ir ankstesniojo, albumo sėkmės, tačiau turiningi ir asmeniški dainų tekstai pasirodė nepriimtini daugeliui Alanis gerbėjų. Nepaisant to, Supposed Former Infatuation Junkie debiutavo pirmojoje Billboard 200 sarašo vietoje, o per pirmąją savaitę parduoti 469 tūkstančiai egzempliorių tuo metu buvo rekordas atlikėjai moteriai. Albumą teigiamai įverino muzikos kritikai, jis nugalėjo Juno Metų Albumo kategorijoje ir Kanadoje tapo keturis kartus platininiu. Didžiausias hitas „Thank U“ buvo nominuotas 2000 metų Grammy apdovanojimui Geriausio Moters Vokalo kategorijoje, o jo kontroversiškame vaizdo klipe Alanis pasirodė nuoga. Kitus du vaizdo klipus dainoms „Unset“ ir „So Pure“ ji režisavo pati. „So Pure“ laimėjo Juno Metų Vaizdo Klipo ir MuchMusic Video Award Geriausio Režisieriaus apdovanojimus, o jame vaidinęs aktorius Dashas Mihokas tuo metu buvo artimas Alanis draugas.

1999 metais Alanis Morissette padėjo Jonathanui Eliasui įrašyti dainas “Mercy” ir “Innocence”, išleistas jo albume „The Prayer Cycle“. Tais pačiais metais jos gyvo garso pasirodymas MTV laidoje Unplugged vėliau buvo išleistas albumu Alanis Unplugged. Jame skambėjo dainos iš jos paskutiniųjų dviejų albumų bei keturi nauji kūriniai, tarp jų grupės The Police “King of Pain” versija ir “No Pressure over Cappuccino”, kurią ji įrašė kartu su gitaristu Nicku Lashley. Dainos “Are You Still Mad” koncertinė versija buvo įtraukta į labdaros albumą „Live in the X Lounge II“. Už dainos „So Pure” atlikimą Woodstocko 1999 m. festivalyje, Alanis buvo nominuota 2001 metų Grammy Geriausios Roko Muzikos Vokalistės apdovanojimui.

1999 metų vasarą ji koncertavo kartu su Tori Amos šios ture „5 And A Half Weeks Tour“.

Penktasis albumas Under Rug Swept buvo išleistas 2002 metų vasarį, Alanis buvo jo vienintelė dainų autorė bei prodiuserė. Billboard 200 saraše jis debiutavo pirmoje vietoje, tapo platininiu Kanadoje ir buvo parduotas daugiau nei 1 milijono tiražu JAV bei laimėjo Juno Metų Prodiuserio kategorijoje. Singlai “Hands Clean“ ir “So Unsexy“ pasiekė pirmąją poziciją Kanados dainų topuose, tačiau kūrinys “Precious Illusions“ nesulaukė pasisekimo už Kanados ar JAV ribų.

Vėliau tais pačiais metais pasirodė rinktinė Feast On Scraps, į kurią buvo sudėti aštuoni anksčiau neskelbti kūriniai ir DVD su jos koncertų bei užkulisių akimirkomis. Albumas buvo nominuotas Juno Metų Muzikos DVD kategorijoje, tačiau buvo komerciškai nesėkmingas.

So-Called Chaos, šeštasis Alanis Morissette albumas, pasirodė 2004 metų gegužę. Ji vėl viena parašė visas albumo dainas ir prodiusavo jį kartu su Timu Thorney bei Johnu Shanksu. Debiutavęs Billboard 200 topo penktojoje vietoje, jis tapo prasčiausiai parduodamu Alanis albumu JAV. Pirmasis singlas “Everything“ buvo populiarus tarp radijo stočių, tačiau nepasiekė net 40-osios JAV Hot 100 sąrašo vietos. Dėl dainoje skambančio žodžio “asshole“ JAV radijo stotys atsisakė jį groti, todėl singlo versijoje žodis buvo pakeistas į “nightmare“. Kiti du singlai “Out Is Through” ir “Eight Easy Steps” buvo komerciškai nesėkmingesni nei „Everything“, tačiau dainos “Eight Easy Steps” šokių muzikos versija buvo populiari JAV klubuose.

2005 metų birželį, artėjant dešimtosioms Jagged Little Pill metinėms, Alanis išleido akustinę albumo versiją „Jagged Little Pill Acoustic“. Albumas buvo platinamas tik šešias savaites ir tik “Starbucks’ Hear Music” prekybos taškuose. Ribotas tiražas paskatino ginčą tarp Maverick Records ir HMV North America, kurie, kaip nuobaudą, pašalino kitus Morissette albumus šešių savaičių laikotarpiui, kol buvo platinamas „Jagged Little Pill Acoustic“. Viso JAV jo buvo parduota 300 tūkstančių egzempliorių. Metų viduryje ji surengė dviejų mėnesių koncertinį turą, grodama tik mažose koncertų salėse. Tais pačiais metais ji kelis kartus apšildė The Rolling Stones jų gastrolių metu.

Metų pabaigoje buvo išleistas jos geriausių dainų rinkinys “The Collection“, kuriame buvo viena nauja daina “Crazy“ (atlikėjo Sealo dainos versija), tačiau nei ji, nei albumas nesulaukė komercinės sėkmės. Riboto tiražo “The Collection“ leidime buvo DVD su dviejomis anksčiau neskelbtomis dainomis, atliktomis 1996 metų koncertiniame ture “Can’t Not Tour”: “King of Intimidation” ir “Can’t Not” bei devyniasdešimties sekundžių video singlui „Joining You“. Morissete kūrinys „Wunderkind“ filmui “The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe” laimėjo jai Auksinio Gaublio Geriausios Dainos nominaciją.

Alanis taip pat įrašė dvi dainas su kita Kanados atlikėja Avril Lavigne: Morissette’ės „Ironic“ ir Lavigne „Losing Grip“.

2006 metai buvo pirmieji Alanis muzikinėje karjeroje, kai ji nesurengė nei vieno pasirodymo, išskyrus Jay Leno televizijos šou sausio mėnesį, kuriame atliko dainą „Wunderkind“. 2007 metų birželį Otavoje, prieš Stanley Cup ledo ritulio 4-ąsias finalo rungtynes tarp Otavos „Senators“ ir Anaheimo „Ducks“ komandų, Morissette atliko JAV ir Kanados himnus.

Septintasis albumas Flavors of Entanglement, prodiusuotas Guy Sigswortho, pasirodė 2008 metų viduryje, pirmaisiais singlais tapo „Underneath“ ir „Not as We“.

2010 metais Alanis dainavo Vankuverio žiemos olimpinių žaidynių uždarymo ceremonijoje.

Tais pačiais metais Morissette įrašė dainą „I Remain“ filmui Persijos princas: laiko smiltys bei dalyvavo televizijos šou American Idol, kuriame su vienu iš finalininkų atliko dainą „You Oughta Know“.

2010 metais baigėsi atlikėjos sutartis su Maverick Records.

2011 metų gruodį Morissette dalyvavo televizijos šou X-Factor, kur atliko dainą “Uninvited” kartu su vienu iš finalo dalyvių.

2011 metų spalį Alanis savo paskyroje socialiniame tinkle Facebook paskelbė pradėjusi darbą įrašų studijoje. Vėliau interviu “American Music Avards” metu ji prisipažino įrašiusi trisdešimt vieną dainą, o naujo albumo pasirodymą žadėjo 2012 metų vasarą.

2012 metais Facebooke Alanis paskelbė, kad aštuntasis jos albumas vadinsis Havoc and Bright Lights ir bus išleistas rugpjūčio mėnesį įrašų kompanijoje “Collective Sounds”, priklausančioje Sony.

Gegužės 12 dieną iTunes pasirodė pirmasis albumo singlas “Guardian”.

Nuo keturiolikos, Alanis ketverius metus kovojo su bulimija, anoreksija ir nerviniu išsekimu, susijusiu su pirmojo albumo įrašais. 1993 metais ji kurį laiką susitikinėjo su aktoriumi Dave‘u Coulier, vaidinusiu seriale “Pilni namai“. 2002 metais ji pradėjo susitikinėti su aktoriumi Ryanu Reynoldsu, pora 2004 metų birželį susižadėjo, tačiau 2007 metų vasarį išsiskyrė. Nuo 2007 metų liepos Alanis susitikinėja su teisininku Tomu Ballanco.

2004 metų gegužę duotame interviu ji prisipažino susitikinėjusi su dvidešimt devynerių metų vyru pati būdama keturiolikos, taip pat prisipažino kartą bandžiusi narkotikų.

2005 metų vasarį Morissette gavo JAV pilietybę, tačiau išsaugojo ir Kanados.

Žurnalui Rolling Stone yra prisipažinusi ketinanti parašyti atsiminimų knygą. Šiuo metu gyvena Brentwoode, Kalifornijoje.

2009 metų pabaigoje Alanis Morissette dalyvavo „Bizz Johnson Trail“ maratone, kurį įveikė per 4:17:03; po trijų savaičių – Niujorko maratone (4:28:45).

2010 metų gegužės 22 dieną ji Los Andžele ištekėjo už reperio Mario „MC Souleye“ Treadway. Gruodžio 25 dieną pora susilaukė sūnaus Ever Imre Morissette-Treadway.Leave a Reply

  

  

  

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>