Pagal abėcėlę

 • A (131)
 • B (39)
 • C (20)
 • Č (10)
 • D (83)
 • E (44)
 • F (35)
 • G (40)
 • H (46)
 • I (18)
 • J (73)
 • K (59)
 • L (44)
 • M (96)
 • N (25)
 • O (21)
 • P (53)
 • R (63)
 • S (49)
 • Š (12)
 • T (35)
 • U (4)
 • V (82)
 • Z (7)
 • Ž (18)

Sting

Sting

Sting

Gordon Matthew Thomas Sumner, žinomas slapyvardžiu Sting – „geluonis“ (g. 1951 metų spalio 2 dieną, netoli Niukaslo, Anglijoje) – britų dainininkas, dainų autorius, aktyvistas, filantropas. Prieš pradėdamas solinę karjerą, buvo roko grupės „The Police“ lyderis, pagrindinis dainų autorius, vokalistas bei boso gitaristas.

Per savo karjerą Stingas išbandė įvairius muzikos stilius. Į savo kūrybą muzikantas įtraukė džiazo, regio, klasikinės, naujojo amžiaus ir worldbeat muzikos elementus. Kaip solo atlikėjas ir “The Police” grupės narys, Stingas gavo šešiolika Grammy apdovanojimų, pirmąjį iš jų 1981 metais už geriausią instrumentinį roko atlikimą. Atlikėjas ir autorius taip pat buvo tris kartus nominuotas Oskarui už geriausia dainą. Stingas įrašytas į „Rokenrolo šlovės muziejų“ Klivlende bei į „Dainų autorių šlovės muziejų“ (Songwriters Hall of Fame) Niujorke.

Stingas gimė Volsende, Niukasle prie Taino (Anglija). Šeimoje jis buvo vyriausias iš keturių vaikų. Motina Audrey (mergautinė pavardė Cowell) kirpėja, tėvas Ernestas Matthew Sumneris pienininkas ir inžinierius-mechanikas. Brolis Filipas, seserys Angela ir Anita. Kartu su tėvu jaunasis Gordonas anksti ryte pristatinėdavo pieną, rankose nešdamasis „geriausią savo draugę“ ispanišką gitarą su penkiomis surūdijusiomis stygomis, kurią paliko į Kanadą emigravęs dėdė.

Gordonas lankė Šv. Kudberto pradinę mokyklą (St. Cuthbert’s Grammar School) Niukasle prie Taino, kuri vėliau tapo Šv. Kudberto vidurine mokykla (St. Cuthbert’s High School). Jis dažnai įsliūkindavo į naktinius klubus, kur galėdavo stebėti tokių atlikėjų kaip „Cream“ ir Jimi Hendrix pasirodymus. Šie atlikėjai vėliau įtakojo jo muzikinę karjerą. Po tokių darbų kaip autobuso konduktorius, statybininkas ir mokesčių pareigūnas, Stingas įstojo į Nortumbrijos švietimo kolegiją (vėliau tapusią „Northumbria University“) ir 1971–1974 metais įgijo mokytojo kvalifikaciją. Vėliau du metus mokytojavo Šv. Pauliaus mokykloje (St. Paul’s Middle School) Kremlingtone (Cramlington).

Vakarais, savaitgaliais, pertraukoje tarp koledžo ir mokytojavimo Stingas grojo vietinėse džiazo grupėse „Phoenix Jazzmen“, „The Newcastle Big Band“ ir „Last Exit“. Savo pravardę jis gavo pravardę po to, kai su „Phoenix Jazzmen“ grojo vilkėdamas juodai ir geltonai dryžuotą megztinį. Grupės lyderiui pasirodė, jog su tuo megztiniu Gordonas panašus į bitę, todėl jis ir gavo pravardę Sting (liet. geluonis). Kartą, konferencijoje žurnalisto pavadintas Gordonu, jis juokais pareiškė „Mano vaikai mane vadina Stingu, mano motina mane vadina Stingu, taigi kas tas Gordonas?“

1977 metų sausį Stingas persikėlė iš Niukaslo į Londoną ir netrukus prisijungė prie Stewart Copeland ir Henry Padovani (pastarąjį greitai pakeitė Andy Summers). Kartu jie įkūrė New Wave žanro grupę „The Police“. Nuo 1978-ųjų iki 1983-iųjų grupė išleido penkis pasisekimo susilaukusius albumus ir laimėjo šešis „Grammy apdovanojimus“. Nors jų muzika buvo įkvėpta punk muzikos elementų, „The Police“ greitai perėjo prie regio atspalvį turinčio roko ir minimalistinės popmuzikos. Paskutiniame grupės albume „Synchronicity“ buvo įrašyta populiariausia jų daina „Every Breath You Take“, išleista 1983 metais. 1983-ųjų rugpjūčio 18 dieną koncerto Shea stadione metu, Stingas nusprendė, kad jam grupėje ne vieta. Nors formaliai grupė neiširo, po „Synchronicity“ grupės dalyviai ėmė galvoti apie solinius projektus. Bėgant metams grupės nariai, o ypač Stingas, atmetė galimybę vėl susiburti draugėn. Vis dėlto, 2007-aisiais grupė vėl susibūrė ir išvyko į pasaulinį turą.

1981 metų rugsėjį „Tarptautinės Amnestijos“ dienos metu, pakviestas Martin Lewis, Stingas pirmą kartą pasirodė kaip solinis atlikėjas. Dainininkas atliko solines „Roxanne“ ir „Message In A Bottle“ versijas. Taip pat Stingas tapo vienu iš lyderių „visų žvaigždžių“ grupėje, pramintoje „The Secret Police“. Grupei priklausė Eric Clapton, Jeff Beck, Phil Collins, Bob Geldof ir Midge Ure. Stingo dalyvavimas „The Secret Policeman’s Other Ball“ buvo jo didėjančio turto ir augančios politinės bei socialinės sąmonės pradžia. 1982-aisiais jis išleido solinį singlą „Spread a Little Happiness“ iš Dennis Potter filmo „Brimstone and Treacle“. Ši daina buvo 1920 metų Vivian Ellis miuziklo „Mr. Cinders“ interpretacija ir pateko į Jungtinės Karalystės Top-20.

Pirmąjį solo albumą „The Dream of the Blue Turtles“ Stingas išleido 1985 metais. Jame buvo įrašyti hitai „If You Love Somebody Set Them Free“, „Fortress Around Your Heart“, „Love Is the Seventh Wave“ ir „Russians“. Pastarosios dainos tema buvo sukurta pagal „Lieutenant Kijé“ siuitą, o autorius susilaukė Vakarų šalių politikų kritikos už tariamas simpatijas sovietams. Per metus albumas tapo triskart platininiu. Šio albumo dėka Stingas buvo nominuotas „Grammy“ geriausio metų albumo nominacijoje.

1985 metais Wembley stadione kartu su Dire Straits Stingas atliko dainą „Money For Nothing“. Jis taip pat įdainavo trumpą vokalinį numerį kaip svečias Mile Davis albume „You’re Under Arrest“. Stingas įrašė „back“ vokalo partijas Arcadia’s single “The Promise“ ir dvejose Phil Collins dainose iš albumo „No Jacket Required“. 1984-ųjų labdaros renginyje „Skurdas Afrikoje“, kartu su “Band Aid”, muzikantas atliko dainą „Do They Know It’s Christmas?“.

1987 metais Stingas išleido albumą „…Nothing Like the Sun“, kuriame buvo įrašyti tokie hitai kaip „We’ll Be Together“, „Fragile“, „Englishman in New York“ ir „Be Still My Beating Heart“, skirtas nesenai mirusiai motinai. Šio albumo dainos „The Secret Marriage“ melodija buvo sukurta vokiečių kompozitoriaus Hanns Eisler, o „Englishman in New York“, manoma, dedikuota ekscentriškam rašytojui bei Didžiosios Britanijos gėjų judėjimo ikonai Quentin Crisp. Albumo pavadinimas paimtas iš William Shakespeare 130 soneto.

Neilgai trukus, 1988-aisiais, išleistas albumas „Nada como el sol“. Jame penkias dainas iš „…Nothing Like the Sun“ Stingas įrašė ispaniškai ir portugališkai. Devintojo dešimtmečio pabaigoje Stingas pakviestas dviem įrašams su kitais atlikėjais. Pirmasis jų įrašytas 1987 metais su džiazo aranžuotoju Gil Evans, ir antrasis 1988-aisiais Frank Zappa albume „Broadway the Hard Way“, kur Stingas atliko neįprastą „Murder By Numbers“ aranžuotę.

1991 metais Stingo išleistas albumas „The Soul Cages“, skirtas neseniai mirusiam tėvui. Ilgainiui albumas tapo platininiu. Tais pačiais metais Stingas vedė Trudie Styler, o Northumbria University apdovanojo jį muzikos garbės daktaro laipsniu. 1991-aisiais pasirodė Stingo daina „Come Down in Time“, įrašyta albume „Two Rooms: Celebrating the Songs of Elton John & Bernie Taupin“. Šį albumą 1991 metų spalio 22 dieną išleido „Polydor“ įrašų kompanija. Taip pat 1991-aisiais vokiečių kompanija Deutsche Grammophon įrašė Sergejaus Prokofjevo pasaką “Petia ir Vilkas”, kurios tekstą skaitė Stingas, o muziką atliko Claudio Abbado ir Europos kamerinis orkestras. Šis įrašas buvo panaudotas kaip garso takelis animaciniame filme „Peter and the Wolf: A Prokofiev Fantasy“ (Petia ir vilkas: Prokofjevo fantazija).

1993-iaisiais Stingas išleido albumą „Ten Summoner’s Tales“, kuris tapo triskart platininiu. Tais pačiais metais albumas buvo nominuotas „Merkurio prizui“ (Mercury Prize), o 1994-aisiais „Grammy“ apdovanojimui už geriausią metų albumą. Jo pavadinimas tai žodžių žaismas tarp Stingo pavardės (Sumner) ir pasakos „The Canterbury Tales“ pavadinimo. Singlas „Fields Of Gold“ susilaukė pasisekimo radijuje.

1993 metų gegužę Stingas perdainavo savo sukurtą „The Police“ grupės dainą „Demolition Man“ iš „Ghost in the Machine“ albumo filmui tokiu pat pavadinimu „Demolition Man“. Kartu su Bryan Adams ir Rod Stewart, Stingas atliko dainą „All For Love“ filmui “Trys muškietininkai” (“The Three Musketeers“). Daina išsilaikė Jungtinių Valstijų topų viršūnėse penkias savaites ir tapo platinine. Tai vienintelė Stingo daina, kuri po „The Police“ pateko į Amerikos topų viršūnę. Vasarį jis laimėjo du „Grammy“ apdovanojimus ir buvo nominuotas dar trims. Gegužę „Berklio“ muzikos koledžas (Berklee College of Music) suteikė Stingui antrą muzikos garbės daktaro laipsnį. Lapkritį jis išleido geriausių savo hitų rinkinį „Fields of Gold: The Best of Sting“, kuris ilgainiui tapo dukart platininiu. Tais pačiais metais Stingas duetu su Vanessa Williams atlieko dainą „Sister Moon“, kuri skamba jos albume „The Sweetest Days“.

Pirmasis 1994-ųjų Stingo albumas „Mercury Falling“ stipriai debiutavo su singlu „Let Your Soul Be Your Pilot“, tačiau buvo greitai išstumtas iš populiarumo lentelių. tTais pačiais metais Stingas pasiekė Top-40 su dviem savo singlais „You Still Touch Me“ (birželį) ir „I’m So Happy, I Can’t Stop Crying“ (gruodį). Per šį laikotarpį jis taip pat įrašinėjo muziką Disney filmui “Saulės karalystė” (“„Kingdom of the Sun“), kuris buvo perkurtas į „The Emperor’s New Groove“. Filmas patyrė drastiškus „remontus“ ir turinio pakeitimus.

1994-ųjų Britų apdovanojimų ceremonijoje (Brit Awards) Londone, Stingas pripažintas geriausiu britų atlikėju (Best British Male).

Tais pačiais metais, kartu su brazilų kompozitoriumi Tom Jobim, Stingas atliko dainą „How Insensitive“ „Red Hot + Rio“ prodiusuotame „Red Hot Organisation“. Jis taip pat bendradarbiavo su populiariu Graikijos atlikėju George Dalaras ir sudalyvavo keliuose koncertuose Atėnuose.

1997-ųjų MTV muzikos apdovanojimuose, kartu su Puff Daddy, Stingas įdainavo „I’ll Be Missing You“, skirtą Notorious B.I.G. atminimui.

1999-ųjų rugsėjį Stingas išleido albumą „Brand New Day“, kuriame įrašyti hitai „Brand New Day“ ir „Desert Rose“. 2001 metų sausį albumas tapo triskart platininiu. 2000 metais Stingas laimėjo „Grammy“ apdovanojimą už „Brand New Day“ albumą ir tokio paties pavadinimo dainą. Per apdovanojimų ceremoniją kartu su Cheb Mami britų muzikantas atliko „Desert Rose“.

2001-ųjų vasarį Stingas laimėjo dar vieną Grammy už dainą „She Walks This Earth“, daina „After The Rain Has Fallen“ pateko į Top-40. Kitas muzikanto projektas įrašyti albumą Toskanoje. CD ir DVD albumai, kuriuose skambėjo mėgstamiausios Stingo dainos „Roxanne“ ir „If You Love Somebody Set Them Free“, pavadinti „On Such a Night“. Koncertas, kuris turėjo įvykti 2001 metų rugsėjo 11-ąją, buvo sustabdytas dėl teroristinių išpuolių Amerikoje. Transliacija vyko ir internetu, tačiau ji nutraukta atlikus vos vieną dainą (tai buvo perdaryta „Fragile“ versija). Visgi vėliau koncertas buvo pratęstas, o albumas išleistas lapkritį, tačiau jau ne „On Such a Night“ pavadinimu, o „…All This Time“. Jis skirtas žuvusiems rugsėjo 11-ąją.

2001-ųjų birželio 17-ąją su “The Brand New Day Tour” programa pasirodė Vilniaus Žalgirio stadione. Muzikantą lydėjo gausi grupė, kurioje grojo tokie atlikėjai, kaip trimitininkas Chrisas Botti bei būgnininkas Manu Katche. Koncertas truko beveik dvi valandas, neoficialiais duomenimis parduota apie 25 tūkstančius bilietų. Tai buvo pirmasis britų muzikanto pasirodymas Lietuvoje ir, manoma, vienas iš geriausių dešimtmečio koncertų šalyje.

Per 2002 metų Žiemos Olimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją Solt Leik Sityje Jutoje Stingas, kartu su Yo-Yo Ma ir Mormon Tebernacle Choru, atliko dainą „Fragile“ .

2002-aisiais Stingas laimėjo „Auksinį gaublį“ už dainą „Until…“ iš filmo „Kate and Leopold“. Ši daina taip pat nominuota „Oskarui“ geriausios metų dainos nominacijoje. Birželį Stingas buvo įrašytas į „Dainų autorių šlovės muziejų“, o tą pačią vasarą tapo Britų Imperijos ordino komandoru (angl. The Most Excellent Order of the British Empire).

2003-iaisias Stingas išleido albumą „Sacred Love“, kurį įrašant taip pat dalyvavo hip-hopo atstovė Mary J. Blige ir sitaru grojanti Anoushka Shankar. Stingas ir Blige laimėjo „Grammy“ už duetą ir dainą „Whenever I Say Your Name“. Skirtingai negu kiti Stingo albumai, šis neturėjo ypatingų hitų. Nežiūrint to, 2004-ųjų sausį jis tapo platininiu. Spalį pasirodė Stingo autobiografija „Broken Music“.

2004 metais buvo pradėtas „Sacred Love“ turas su Annie Lennox. 2005-ųjų kovo 28 dieną Los Andžele Stingas pradėjo ir „Broken Music“ turą, kurio metu su keturių narių grupe koncertavo mažesniuose miestuose (turas baigėsi gegužės 14-ąją). Kaip svečias Stingas sudalyvavo „The Black Eyed Peas“ albume „Monkey Business“ (2005), kartu su autorių grupe atlikdamas dainą „Union“, kurios pagrindiniai muzikos elementai buvo iš hito „Englishman in New York“. 2005 metų liepą muzikantas pasirodė „Live 8“ koncerte, skirtame paremti Afriką. 2006-aisiais Stingas ir Roberto Livi įrašė ispanišką „Fragile“ versiją, pavadinimu „Fragilidad“ albumui „Rhythms Del Mundo“ su lotynų įrašų legenda „The Buena Vista Sound“ (anksčiau vadinta „Buena Vista Social Club“).

2006-ųjų liepos 30-ąją su “Broken Music” programa Stingas koncertavo Vilniaus Siemens arenoje (antrasis pasirodymas Lietuvoje). Nors pradžioje atlikęs “Message In A Bottle” muzikantas neatrodė patenkintas publikos reakcija ir šaltai padėkojo, tačiau jau skambant trečiąjai dainai “If I Ever Lose My Faith In You” klausytojai kaip reikiant įsišėlo, o tai nedelsiant atsiliepė atlikėjų nuotaikai. Programos metu Stingas atliko kelis puikius jam’us, iš kurių ypač įspūdinga buvo antroji daugiau kaip 8 minutes trukusi sesija, sekusi po kompozicijos “The Soul Cages”. Koncerto sėkmę liudija tai, kad Stingas dukart išėjo encore, atlikdamas iš pradžių net tris dainas, o vėliau dar ir “Fragile”. Apšildančios grupės vaidmenyje pasirodė Joe Sumnerio “The Fictionplane”.

2006 metų spalį išleistas albumas „Songs From The Labyrinth“ buvo Renesanso kompozitoriaus John Dowland kūrybos interpretacija, įrašyta kartu su liutnios muzikantu iš Bosnijos Edin Karamazov. Šis darbas atnešė Stingui muzikinį pripažinimą klasikinės muzikos rate.

2007-ųjų pradžioje į viešumą iškilo žinia, jog Stingas vėl ketina suburti „The Police“ ir kartu su senais savo draugais išvykti į 30 m. grupės jubiliejinį turą. Gandai buvo patvirtinti populiariame gerbėjų puslapyje „Stingus“ ir įvairiose naujienų svetainėse, tokiose kaip „De Standaard“, „Yahoo!“ ir t. t. 2007 metų gegužę operoje „Welcome to the Voice“ (kompozitorius Steve Nieve), Stingas atliko Dionizo vaidmenį.

2007 mertų vasario 11 dieną Stingas kartu su „The Police“, „Grammy“ apdovanojimuose dainavo dainą „Roxanne“, o vėliau paskelbė apie „The Police Reunion Tour“ („The Police“ susibūrimo turas). Pirmas koncertas buvo surengtas Vankuveryje 2007 m-ųjų gegužės 28 dieną, jame apsilankė 22 tūkstančiai žiūrovų. „The Police Reunion Tour“ prasidėjo Šiaurės Amerikoje, tęsėsi Europoje, Pietų Amerikoje, Australijoje, Naujojoje Zelandijoje ir Japonijoje. Turas truko ilgiau nei metus, paskutinis koncertas vyko „Madison Square Garden“ 2008-ųjų rugpjūčio 7-ąją, kurio metu ant scenos kartu su Stingu pasirodė trys jo dukterys.

2009 metų spalio 20 dieną „Brand New Day“ buvo paskutinė „Neighborhood ball“ vakaro daina viename iš dešimties prezidento Barack Obama inauguracijos pokylių

Remiantis straipsniu, paskelbtu oficialioje Stingo svetainėje, 2009-ųjų vasarį jis pradėjo darbą su nauju albumu „If on a Winter’s Night…“, išleistu tų pačių metų spalį. Pirmąsias perklausas išgirdę fanai pateisino Stingo lūkesčius, o kai kurie uždavė keletą klausimų apie albumo artistiškumo kryptį.

2009-aisiais Stingas pasirodė menų ir kultūros festivalyje Taškente (Uzbekistanas). Nepaisant to, jog manė, kad koncertas buvo remiamas UNICEF, Stingas susidūrė su spaudos kritika dėl iš Uzbekistano prezidento Islamo Karimovo už koncertą gautų nuo vieno iki dviejų milijonų svarų sterlingų. Karimovas kaltinamas žmogaus teisių pažeidimais, o UNICEF pridūrė, kad apie Stingo pasirodymą festivalyje nieko nežinojo.

2010 metų vasario 4 dieną „Gulf News“ paskelbė, kad Stingas surengs pasirodymą Dubajuje, Jungtinuose Arabų Emyratuose. Jis vyko 2010-ųjų kovo 4-ąją, kai Stingas džiugino 16 tūkstančių minią.

2010-ųjų rugsėjo 17 dieną Stingas trečią kartą koncertavo Lietuvoje. Pasirodymas, kurio metu atlikta „Symphonicities“, įvyko Vilniaus Siemens arenoje. Muzikantą lydėjo didžiulis atlikėjų kolektyvas: Steven Mercuri diriguojamas Londono karališkosios filharmonijos orkestras, gitaristas Dominic Miller, perkusininkas David Cossin, bosininkas Ira Coleman ir vokalistė Jo Lawry.

2010 metų gruodžio 31-ąją koncertas vyko Kijeve, Ukrainoje. Tai buvo Naujųjų metų pasirodymas per populiarų TV kanalą „Inter“.

Nuo 2011-ųjų sausio 11-osios Stingas pratęsė 2010 metais pradėtą „Symphonicities“ turą. Jis apsilankė Pietų Korėjoje, Japonijoje, Australijoje, Naujojoje Zelandijoje ir vasarą grįžo į Europą. Birželio 27 dieną šio turo koncertas, kurio programa kiek skyrėsi nuo atliktos 2010-aisiais, surengtas po atviru dangumi Vilniaus Vingio parke (ketvirtasis Stingo pasirodymas Lietuvoje).

Du gyvo garso pasirodymai, remiami Amex, įvyko 2011-ųjų vasario 15 ir 19 dienomis. Dar dvi festivalių datos Pietų Amerikoje: vasario 23-ąją „Explana.da Monumental Lima“ Peru ir vasario 25 d-ąją „Viña del Mar International Song Festival“ Čilėje.

Su Nicole Scherzinger (Pussycat Dolls) jos albume Stingas įrašė dainą pavadinimu „Power’s Out“. Kartu su Matthew Morrison jis taip pat įrašė naują dainos „Let Your Soul Be Your Pilot“ versija.

2012-ųjų liepos 31-ąją su programa “Back to Bass Tour” Stingas penktą kartą grojo Lietuvos muzikos entuziastams (Žalgirio arena Kaune). Koncertas nuo ankstesnių pasirodymų skyrėsi tuo, kad atlikėjui asistavo daug mažesnė komanda, kuklesnis dėmesys skirtas vaizdo efektams ir scenos apipavidalinimui, tačiau itin susitelkta ties muzikavimu. Renginyje galėjo dalyvauti nuo 6 iki 8 tūkst. Stingo talento gerbėjų.

Retkarčiais Stingas ryždavosi ir vaidybai. 1990 m. Stingas įgarsino veikėją Zarmą, animaciniame filme „Captain Planet and the Planeteers“. Taip pat, Stingas vaizduojamas video žaidime „Guitar Hero World Tour“.

Pirmą kartą prie žmogaus teisių judėjimo Stingas prisidėjo 1981-ųjų rugsėjį, kai prodiuseris Martin Lewis pakvietė jį dalyvauti ketvirtosiose „Tarptautinės Amnestijos“ iškilmėse „The Secret Policeman’s Other Ball“. Stingas atliko dviejų dainų „Roxanne“ ir „Message in a Bottle“ solo versijas „Karališkajame Teatre“ (Royal Theatre) Londone. Taip pat, kartu su „The Secret Police“ grupe, kuriai priklausė Eric Clapton, Jeff Beck, Phil Collins, Donovan, Bob Geldof ir Midge Ure, „didžiajame finale“ Stingas atliko savo aranžuotą Bob Dylan dainą „I Shall Be Released“. Šis renginys buvo pirmas kartas, kai Stingas dirbo kartu su Geldof, Collins ir Ure. Stingo pasirodymas „Secret Policeman’s Other Ball“ – pirmas jo kaip solo atlikėjo pasirodymas.

Jo bendradarbiavimas „Tarptautine Amnestija“ (Amnesty International) tęsėsi visą aštuntąjį dešimtmetį, jis buvo novatoriškas daugelio „Amnestijos“ žmogaus teisių koncertų dalyvis. 1986–1998 metais muzikos renginių serijas organizavo Jungtnių Valstijų „Tarptautinės Amnestijos“ skyrius.

1986 metų birželį „The Police“ paskutinius tris kartus pasirodė „Tarptautinės amnestijos“ koncerte „A Conspiracy of Hope“ Jungtinėse Valstijose. Dieną po koncerto Stingas davė interviu NBC kanalo laidai „Today Show“, kuriame pasakė: „Aš buvau „Tarptautinės Amnestijos“ paramos dalyvis penkerius metus. Prieš „The Secret Policeman’s Ball“ aš nieko nežinojau apie „Tarptautinę Amnestiją“, nežinojau apie jos veiklą, o taipogi apie kančią pasaulyje“. 1986-aisiais. Stingas taip pat prisidėjo prie lėšų rinkimo albumui „Conspiracy of Hope: Honouring Amnesty International’s 25th Anniversary“.

Pirmą kartą savo poziciją socialiniais ir politiniais klausimais Stingas pademonstravo 1980 metų „The Police“ dainoje „Driven to Tears“. Su šia daina jis dalyvavo Bob Geldof projekte „Feed The World“ 1984-ųjų gruodį. 1985 metais projekte „Live Aid“ Stingas sudainavo „Do They Know It’s Christmas?“ – singlą, įrašytą su Bobo Geldofo grupe, kurioje taip pat dalyvavo Branford Marsalis, Phil Collins ir Dire Straits.

Kartu su savo žmona Trudie Styler ir Brazilijos indėnu Raoni Metuktire, Stingas ėmė rinkti lėšas fondui Rainforest Foundation Fund, kuris rūpinasi drėgnųjų miškų išsaugojimu ir ten gyvenančių žmonių teisėmis. Šią paramą Stingas teikia iki šių dienų. Taip pat Niujorko Carnegie Hall salėje kasmet vykstata pačiam tikslui skirtas koncertas. Jame koncertuoja Stingas, Elton John, Billy Joel, James Taylor ir kitos muzikos žvaigždės. Stingo garbei pavadinta Kolumbijos medvarlių rūšis Dendropsophus stingi.

1991 metų spalio 21 dieną Stingas, Don Henley ir Billy Joel pasirodė Madison Square Garden vykusiame labdaros koncerte „The Concert for Walden Woods“.

1997-ųjų rugsėjo 15-ąją Stingas prisidėjo prie sero Paul McCartney, Eric Clapton, Sero Olton John, Phil Collins ir Mark Knopfler Londono Royal Albert Hall vykusiame koncerte “Music for Monserrat”, skirtame Karibų salai Monseratui, kurį nuniokojo ugnikalnio išsiveržimas. 2000 metų birželio 30 dieną Stingas ir jo žmona Trudie Styler buvo apdovanoti „Peace Abbey Courage of Conscience“ Šerborne, Masačiusetse.

2005-ųjų vasarį Stingas koncertavo “Leeuwin Estate Concert Series” koncerte Vakarų Australijoje, kuris surinko keturis milijonus JAV dolerių 2004 metais Indijos vandenyno cunamio nuniokotam reljefui tvarkyti.

2008 metais Stingas prisidėjo prie muzikinio albumo pavadinimu „Songs for Tibet“, skirtą paremti Tibetą ir Dalai Lamą.

2010 metų sausio 22-osios koncerte „Hope For Haiti Now“ Stingas atliko „Driven to Tears“. 2010-ųjų balandžio 25 dieną, per 40-osios Žemės dienos jubiliejų, jis koncertavo „National Mall“, Vašingtone.Leave a Reply

  

  

  

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>