Pagal abėcėlę

 • A (131)
 • B (39)
 • C (20)
 • Č (10)
 • D (83)
 • E (44)
 • F (35)
 • G (40)
 • H (46)
 • I (18)
 • J (73)
 • K (59)
 • L (44)
 • M (96)
 • N (25)
 • O (21)
 • P (53)
 • R (63)
 • S (49)
 • Š (12)
 • T (35)
 • U (4)
 • V (82)
 • Z (7)
 • Ž (18)

Rodžeris Federeris

Rodžeris Federeris

Rodžeris Federeris

Rodžeris Federeris (Roger Federer; g. 1981 m. rugpjūčio 8 d. Bazelyje, Šveicarija) – šveicarų tenisininkas, pirmoji pasaulio raketė (pagal ATP; nuo 2012 m. liepos 9 d.). Pirmoje Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingų pozicijoje išsilaikė rekordiškai ilgą laiką – 237 savaites iš eilės (nuo 2004 m. vasario 2 d. iki 2008 m. rugpjūčio 17 d.). R. Federeris yra laimėjęs septyniolika Didžiojo kirčio turnyrų ir tuo pagerinęs P. Sampraso rekordą.

Tenisininkas yra patekęs į 22-iejų Didžiojo kirčio turnyrų finalą, taip pat 23-uose Didžiojo kirčio turnyruose iš eilės pateko bent jau į pusfinalį. R.Federeris yra patekęs į paskutiniuosius 18-a iš 19-os Didžiojo kirčio turnyrų finalų ir pasiekęs 10 finalų iš eilės rekordą. Taip pat jis per savo karjerą laimėjo jau 76 turnyrus. Dėl pasiekimų teniso kortuose šveicaras ketverius metus iš eilės (2005–2008) gavo Laureaus World Sportsman of the Year titulą.

Federeris gimė Biningeno miestelyje, netoli Bazelio, šveicaro Roberto Federerio ir Pietų Afrikoje gimusios Lynetės Du Rand šeimoje. R.Federeris turi tiek Šveicarijos, tiek Pietų Afrikos Respublikos pilietybę. Rodžeris užaugo Miunchenšteino priemiestyje, netoli Bazelio, arti Prancūzijos ir Vokietijos sienų. Rodžeris laisvai kalba šveicarų-vokiečių, vokiečių, prancūzų ir anglų kalbomis. Federeris išpažįsta katalikybę. 2006 m. jį priėmė Popiežius Benediktas XVI. Kaip ir visi Šveicarijos piliečiai vyrai, Rodžeris turėjo atlikti privalomąją karo tarnybą Šveicarijos kariuomenėje, tačiau 2003 metais jis buvo pripažintas netinkamu karinei tarnybai dėl ilgai besitęsiančių nugaros skausmų.

Rodžeris domisi Šveicarijos futbolu. Jis yra FC Basel ir Šveicarijos vyrų futbolo rinktinės fanas. Šiuo metu jis gyvena Botmingene, Šveicarijoje. Su šeima jis kalba šveicarų-vokiečių kalba, taip pat laisvai kalba vokiškai, prancūziškai ir angliškai.

Rodžeris yra vedęs buvusią profesionalią tenisininkę – Miroslavą Vavrineč. Jie susitiko 2000 m. vasaros olimpinėse žaidynėse Sidnėjuje. Vavrineč pasitraukė iš sporto 2002 metais dėl pėdos traumos ir nuo tada dirba Rodžerio viešųjų ryšių vadove. Pora susituokė 2009 metų balandžio 11 dieną Bazelyje. Vestuvėse dalyvavo tik grupelė artimų draugų ir šeimos nariai. Tų pačių metų liepos 24 dieną Federeris savo Facebook puslapyje paskelbė, kad jo žmona praeitą dieną pagimdė dvynukes – Mila Roza ir Šarlen Riva.

Federeris užsiima įvairia labdaringa veikla. 2003 metais jis įkūrė Rodžerio Federerio fondą, padedantį socialiai remtiniems žmonėms ir skatinantį juos sportuoti. 2005 metais R. Federeris aukcione pardavė savo raketę, su kuria žaidė 2005 metų US Open turnyre, kad padėtų nuo uragano „Katrina“ nukentėjusiems žmonėms. 2006 metais Rodžeris buvo paskirtas UNICEF geros valios ambasadoriumi. Jis taip pat viešai pasisako UNICEF renginiuose, kad žmonės sąmoningiau žiūrėtų į AIDS. 2010 metais, prieš Australian Open turnyrą, surengė labdaringą teniso mačą “Hit for Haiti”, skirtą rinkti lėšoms nuo žemės drebėjimo nukentėjusiui Haičiui.

Federeris tenisu pradėjo domėtis dar vaikystėje. Būdamas šešerių, pradėjo lankyti mokyklą, Federeris tapo geriausiu teniso žaidėju savo amžiaus grupėje. Federeris treniravosi 3 kartus per savaitę Bazelyje bei jo apylinkėse. Tuo metu jis susipažino su 1 mėnesiu už jį jaunesniu Marku Čiudineliu, jie tapo draugais. Berniukai dažnai kartu žaisdavo skvošą, stalo tenisą ir futbolą. Kai Rodžeriui ir Markui buvo po aštuonerius metus, buvo sudaryta to regiono geriausių tenisininkų grupė.

Vienas prieš kitą oficialiame turnyre (The Bambino Cup, Arlezhaime) pirmąkart žaidė, būdami aštuonerių metų. Sulaukęs dešimties, Federeris pradėjo privačiai treniruotis pas trenerį Adolfą Kačovskį The Old Boys teniso klube. Jis žaidė futbolą iki 12 metų, bet vėliau nusprendė koncentruotis tik į tenisą. Keturiolikos jis tapo nacionaliniu čempionu visose amžiaus grupėse ir buvo pasirinktas treniruotis Šveicarijos nacionaliniame teniso centre, Ekublense. Būdamas keturiolikos Rodžeris žaidė 2-3 turnyruose per mėnesį, treniravosi 6 valandas per savaitę. Būdamas šešiolikos jis 1996 metais pradėjo žaisti ITF jaunių teniso ture. 1998, paskutiniaisiais metais jaunių amžiaus grupėje, Federeris laimėjo jaunių Vimbldoną ir buvo pripažintas ITF Metų čempionu.

1998 metų liepą Federeris prisijungė prie ATP turo Gštate, kur jis pralaimėjo Lukasui Arnoldui Kerui sausuose setuose. 1998 metais žaidė dar dviejuose ATP turnyruose, bet ir ten pasirodė nesėkmingai.

1999 m. balandį R. Federeris debiutavo Šveicarijos Deviso taurės rinktinėje prieš Italiją ir metų pabaigoje reitinguose finišavo būdamas 66 pasaulio rakete. Tuo metu jis buvo jauniausias žaidėjas geriausiųjų šimtuke. R. Federeris taip pat dalyvavo pirmajame savo Didžiojo kirčio turnyre French Open, bet pirmajame rate po 4 setų kovos pralaimėjo Patrikui Rafteriui. Tais pačiais metais R. Federeris taip pat pirmą kartą dalyvavo Vimbldono turnyre, į kurį pateko su pakvietimu. Po 5 setų kovos R. Federeris pirmajame rate pralaimėjo čekui Jiržiui Novakui, tuo metu reitinguose užėmusiam 59 vietą. Tame pačiame turnyre Rodžeris su partneriu Leitonu Hjuvitu vyrų dvejetuose pateko į aštuntfinalį, kuriame po dar vienos penkių setų kovos nusileido Patriko Rafterio ir Jono Bjorkmano porai. 2000 sausį Federeris pirmą kartą dalyvavo Australian Open. Jis trečiame rate pralaimėjo tuometinei 49-ajai pasaulio raketei – prancūzui Arno Klemenui. Po to jis pakartojo geriausią savo pasiekimą pirmajame US Open, trečiame rate pralaimėdamas 12 pasaulio raketei – ispanui Chuanui Karlosui Fererui. Po to, kai Sidnėjaus Olimpinėse žaidynėse pateko į pusfinalį, Federeris pateko į savo pirmąjį ATP finalą Marselyje, kur pralaimėjo tautiečiui Markui Rosė, ir taip pat į finalą Bazelyje. Jam pavyko laimėti Harry Hopman Cup Australijoje, finale nugalėjus Janą Maiklą Gambilą. R. Federeris žaidė visuose Didžiojo kirčio turnyruose, bet nieko įspūdingo pasiekti nepavyko. Federeris pabaigė metus būdamas 29 pasaulio raketė.

Rodžeris pirmąjį savo ATP titulą laimėjo 2001 metų vasarį, nugalėjęs prancūzą Žuljeną Boterą Milane vykusio turnyro finale. Tą patį mėnesį jis laimėjo tris mačus už Šveicarijos rinktinę Deviso taurėje ir padėjo nugalėti JAV rinktinę rezultatu 3-2. Federeris vėliau pasiekė Vimbldono ketvirtfinalį. Ketvirtajame rate, po dramatiškos penkių setų kovos, rezultatu 7–6(7), 5–7, 6–4, 6–7(2), 7–5 nugalėjo septyniskart Vimbldono čempioną Pitą Samprasą. Ši šveicaro pergalė nutraukė amerikiečio 31 mačo pergalių seriją Vimbldono turnyre. R. Federeris taip pat pateko į French Open ketvirtfinalį ir baigė metus būdamas 13-ąja pasaulio rakete.

Federeris 2002 metais pirmąkart pateko į Masters Series finalą Ki Biskeine, Floridoje, kuriame pralaimėjo Andrė Agasiui. Rodžeris laimėjo kitą Masters finalą Hamburge. Taip pat jis laimėjo abu mačus Deviso taurėje prieš buvusias pirmąsias pasaulio raketes: rusus Maratą Safiną ir Jevgenijų Kafelnikovą. Šveicaras labai anksti iškrito iš French Open, Vimbldono ir US Open; Federeris taip pat patyrė skaudžią ilgalaikio trenerio, australo Pito Karterio netektį, po to, kai šis pateko į autokatastrofą. Federeris reitinguose iš 13 pakilo į 7 poziciją. Jis pirmą kartą pateko į metų pabaigimo turnyrą – Tennis Masters Cup. Tačiau jam turnyras pasibaigė pusfinalyje, kuriame R. Federeris pralaimėjo tuometinei 1-ajai pasaulio raketei – australui Leitonui Hjuvitui.

Pirmajame 2003 metų Didžiojo kirčio turnyre Australian Open ketvirtajame rate Federeris pralaimėjo argentiniečiui Davidui Nalbandianui. Po to jis laimėjo 2 turnyrus ant kietos dangos Marselyje ir Dubajuje, prieš pralaimėdamas pirmuosiuose Masters serijos turnyruose Jungtinėse Amerikos Valstijose (Indian Velse, Kalifornijoje ir Ki Biskeine, Floridoje). Ant grunto kortų Federeris laimėjo turnyrą Miunchene ir buvo turnyro Romoje finalininkas, tačiau pralaimėjo turnyro Hamburge trečiame rate. Rodžeris buvo penktas pagal skirstymą antrajame Didžiojo kirčio turnyre tais pačiais metais – French Open, bet jau pirmajame rate pralaimėjo žaidėjui iš Peru Luisui Hornai. Federeris 2003 m. buvo nenugalimas ant žolės dangos kortų, ant kurių laimėjo abu žaistus turnyrus. Iš pradžių Rodžeris laimėjo turnyrą Halėje, finale nugalėjęs vokietį Nikolasą Kėferį.

Po pergalės Vokietijoje laimėjo pirmąjį savo Didžiojo kirčio turnyrą – Vimbldoną, nugalėjęs amerikietį Endį Rodiką pusfinalyje ir australą Marką Filipusį finale; šiame turnyre Rodžeris pralaimėjo vos vieną setą. Vėliau Federeris pralaimėjo Endžiui Rodikui Mesters Series turnyro Monrealyje pusfinalyje ir argentiniečiui Davidui Nalbandianui antrajame turnyro Ohajo valstijoje rate bei US Open turnyre. Rudenį Federeris žaidė keturiuose turnyruose Europoje. Jis laimėjo turnyrą Vienoje, tačiau jam nepavyko patekti į turnyro Bazelyje finalą ir Masters Series turnyrų Madride bei Paryžiuje finalus. Metų pabaigoje Rodžeris laimėjo pirmąjį Tennis Masters Cup titulą Hiustone. Kaip trečias pagal skirstymą žaidėjas, grupės varžybose jis nugalėjo Andrė Agasį, Davidą Nalbandianą ir Chuaną Karlosą Fererą, prieš nugalėdamas pirmąją pasaulio raketę amerikietį Endį Rodiką pusfinalyje ir Andrė Agasį finale. Federeris baigė metus būdamas antrąja pasaulio raketė.

2004 m. R. Federeriui buvo vieni sėkmingiausių karjeroje. Jis laimėjo tris Didžiojo kirčio turnyrus, nepralaimėjo nei vienam žaidėjui, esančiam geriausiųjų dešimtuke, laimėjo kiekvieną žaistą finalą ir ITF buvo pripažintas Pasaulio Teniso Čempionu. Jo pergalių-pralaimėjimų statistika buvo įspūdinga: 74–6 su 11 titulų, įskaitant tris Didžiojo kirčio ir tris ATP Masters Series titulus. R. Federeris laimėjo pirmąjį Australian Open titulą, finale nugalėdamas rusą Maratą Safiną. Ši pergalė leido Rodžeriui išstumti amerikietį Endį Rodiką iš pirmosios reitingų pozicijos. Pakilęs į pirmą reitingų poziciją, R. Federeris ją išsaugojo ketverius metus iki 2008 metų rugpjūčio 18 dienos. Kovo mėnesį jis laimėjo turnyrą Dubajuje, finale nugalėdamas ispaną Felicijaną Lopezą. Po savaitės R. Federeris laimėjo turnyrą Indian Velse, Kalifornijoje, finale įveikdamas britą Timą Henmaną. 2004 m. Federeris pirmą kartą susitiko su ispanu Rafaeliu Nadaliu, nugalėjusiu Rodžerį turnyre Majamyje. Federeris taip pat laimėjo du titulus Vokietijoje, iš pradžių Halėje, o vėliau ir Hamburge (finale nugalėjo tuometinę ketvirtąją pasaulio raketę Giljermą Koriją. R. Federeris dalyvavo French Open turnyre kaip pirmas pagal skirstymą, bet trečiajame rate pralaimėjo triskart turnyro čempionui Gustavui Kuertenui. Paskui Rodžeris apgynė Vimbldono titulą, finale nugalėdamas amerikietį Endį Rodiką, ir laimėjo pirmąjį US Open titulą, finale rezultatu 6–0, 7–6 (3), 6–0 įveikdamas australą Leitoną Hjuvitą. Federeris buvo pirmas pagal skirstymą Atėnų Olimpinėse žaidynėse, bet antrajame rate pralaimėjo čekui Tomašui Berdychui. Šveicaras baigė metus, laimėdamas Tennis Masters Cup Hiustone antrus metus iš eilės bei finale nugalėdamas Leitoną Hjuvitą. Federeris patyrė vienintelę nesėkmę – Didžiojo kirčio turnyruose Prancūzijoje, trečiajame French Open rate prieš Gustavą Kuerteną.

2005 metų pradžioje Federeris pasisamdė buvusį tenisininką australą Toni Roučą. Jis pateko į Australian Open pusfinalį, kuriame pralaimėjo rusui Maratui Safinui rezultatu 5–7, 6–4, 5–7, 7–6(6), 9–7. Po to R. Federeris laimėjo pirmus du ATP Masters Series turnyrus: Indian Velse, Kalifornijoje finale nugalėdamas australą Leitoną Hjuvitą ir Majamyje, finale po penkių setų kovos nugalėdamas ispaną Rafaelį Nadalį, atsilikdamas dviem setais ir išsaugojęs du mačo taškus, rezultatu 2–6, 6–7(4), 7–6 (5), 6–3, 6–1. Gegužės mėnesį jis laimėjo trečiąjį titulą Hamburge, finale nugalėdamas prancūzą Rišardą Gaskė, kuriam buvo pralaimėjęs turnyro Monte Karle finale. French Open turnyre R. Federeris buvo laikomas vienu iš favoritų, tačiau pusfinalyje pralaimėjo būsimam nugalėtojui, ketvirtam pagal skirstymą ispanui Rafaeliui Nadaliui.

Rodžeris sėkmingai apgynė Vimbldono čempiono titulą, laimėdamas šį turnyrą trečius metus iš eilės. Finale jis įveikė amerikietį Endį Rodiką. Federeris taip pat nugalėjo amerikietį turnyro Ohajuje finale, laimėdamas ketvirtąjį Masters Series titulą tais metais (jis laimėjo visus Šiaurės Amerikos Masters Series turnyrus) ir tapo pirmuoju tenisininku, kuriam pavyko laimėti keturis ATP Masters Series turnyrus per vieną sezoną. Po to šveicaras pralaimėjo vos 2 setus US Open turnyre ir apgynė titulą, finale nugalėdamas amerikietį Andrė Agasį po keturių setų kovos. Federeris tapo pirmuoju tenisininku, kuriam pavyko dvejus metus iš eilės 2004 ir 2005) laimėti Vimbldono ir US Open čempiono titulus. Tačiau Rodžeriui nepavyko apginti Tennis Masters Cup čempiono titulo – po keturių su puse valandų ir penkių setų kovos jis nusileido argentiniečiui Davidui Nalbandianui. Jeigu R. Federeris būtų laimėjęs tą mačą, būtų pakartojęs Džono MakEnrojaus aukščiausio metų pergalių procento rekordą (82-3), taip pat būtų pratęsęs ir pergalių 25 finaluose iš eilės seriją.

2006 m. Federeris laimėjo tris iš keturių Didžiojo kirčio turnyrų ir antrus metus iš eilės baigė būdamas pirmąja pasaulio rakete, keliais tūkstančiais taškų lenkdamas antrąją pasaulio raketę – ispaną Rafaelį Nadalį. Rodžeris laimėjo pirmąjį tų metų Didžiojo kirčio turnyrą Australian Open, finale po keturių setų kovos nugalėdamas tenisininką iš Kipro Markosą Bagdatį. Tai buvo septintoji iš eilės Federerio pergalė Didžiojo kirčio turnyrų finaluose iš eilės (2003 Vimbldonas – 2006 Australian Open).

Taip pat sėkmingai apgynė savo ATP Masters Series čempiono titulus Indian Velse, Kalifornijoje ir Ki Biskeine, Floridoje. Šveicaras tapo pirmuoju tenisininku, kuris dvejus metus iš eilės laimėjo turnyrus Kalifornijoje ir Floridoje. Federeris pradėjo grunto kortų sezoną, patekdamas į turnyro Monte Karle finalą, kuriame pralaimėjo ispanui Rafaeliui Nadaliui. Po to Rodžeris pateko į finalą Romoje, kur vėl susitiko su ispanu Rafaeliu Nadaliu ir po dramatiškos penkių setų kovos pralaimėjo rezultatu 6–7 (0), 7–6 (5), 6–4, 2–6, 7–6 (5). French Open turnyre Federeris pateko į finalą, tačiau ten ir vėl pralaimėjo ispanui Rafaeliui Nadaliui. Jis tapo vienu iš dviejų dar žaidžiančių tenisininkų, kurie pateko į visų Didžiojo kirčio turnyrų finalus (kitas tenisininkas buvo Andrė Agasis).

Rodžeris žaidė Vimbldono turnyre kaip pirmas pagal skirstymą ir pateko į finalą, nepralaimėdamas nei vieno seto. Finale po 4 setų kovos Federeris nugalėjo pagrindinį varžovą Rafaelį Nadalį ir laimėjo 4-ąjį iš eilės Vimbldono čempiono titulą. Po to jis pradėjo turą po Šiaurės Ameriką ir laimėjo antrąjį titulą Toronte, finale nugalėdamas prancūzą Rišardą Gaskė. Paskutiniame metų Didžiojo kirčio turnyre finale po keturių setų kovos nugalėjo amerikietį Endį Rodiką ir laimėjo trečiąjį US Open čempiono titulą. 2006 yra vieninteliai metai, kuriais tie patys žmonės – vyras R. Federeris ir moteris Žastin Enen – pateko į visus Didžiojo kirčio turnyrų finalus. Metų pabaigoje Tennis Masters Cup Šanchajuje, Federeris grupės varžybose įveikęs argentinietį Davidą Nalbandianą, o ispaną Rafaelį Nadalį pusfinalyje, pateko į finalą. Finale Rodžeris rezultatu 6–0, 6–3, 6–4 įveikė amerikietį Džeimsą Bleiką ir laimėjo trečiąjį savo Tennis Masters Cup čempiono titulą. 2006 m. šveicaras laimėjo 12 titulų, įskaitant tris Didžiojo kirčio ir keturis ATP Masters Series titulus. Šiais metais jis pralaimėjo tik dviem žaidėjams, Nadaliui – French Open, Romos, Monte Karlo ir Dubajaus turnyrų finaluose, ir škotui Endžiui Murėjui turnyro Ohajuje antrame rate. Federerio pralaimėjimas Murėjui buvo vienintelė sausa setų nesėkmė šiais metais, tai buvo vienintelis turnyras iš septyniolikos, kuriame R. Federeris nepasiekė finalo.

Federeris 2007 metus pradėjo laimėdamas savo trečiąjį Australian Open ir dešimtąjį Didžiojo kirčio turnyrų titulą, finale nugalėdamas čilietį Fernandą Gonzalezą. Jis tapo pirmuoju tenisininku po Bjorno Borgo, kuriam pavyko laimėti Didžiojo kirčio turnyrą, nepralaimėjus nei vieno seto. Rodžerio 41 pergalės iš eilės serija baigėsi turnyre Indian Velse, Kalifornijoje, kai jis antrajame rate pralaimėjo argentiniečiui Giljermui Kanjasui. Prieš tai šveicaras buvo laimėjęs šį turnyrą trejus metus iš eilės. Kitą savaitę Majamyje, Floridoje vykusiame turnyre, Federeris vėl pralaimėjo Kanjasui, šį kartą ketvirtame rate po trijų setų kovos. Tačiau šveicaras buvo apdovanotas keturiais ATP Awards apdovanojimais ir tapo pirmuoju tenisininku, tais pačiais metais gavusiu keturis apdovanojimus.

Federeris pradėjo grunto kortų sezoną, patekdamas į antrąjį iš eilės finalą Monte Karle, bet ir vėl pralaimėjo ispanui Rafaeliui Nadaliui. Rodžeris taip pat trečiajame turnyro Romoje rate pralaimėjo italui Filipui Volandri. Šis pralaimėjimas neleido Federeriui laimėti titulo jau keturis turnyrus iš eilės. Tai ilgiausia pertrauka nelaimint titulo nuo tapimo pirmąja pasaulio rakete. Federeris laimėjo kitą turnyrą, jis pirmą kartą nugalėjo Nadalį ant grunto kortų ir laimėjo ketvirtąjį Hamburgo čempiono titulą bei nutraukė Nadalio 81 pergalės iš eilės ant grunto kortų seriją. French Open turnyre Rodžeris pateko į finalą antrus metus iš eilės, bet ten ir vėl nusileido ispanui Rafaeliui Nadaliui. Kitą dieną po pralaimėjimo R. Federeris paskelbė, kad nedalyvaus turnyre Halėje, Vokietijoje, dėl nuovargio ir baimės, kad vėl gaus traumą. Tada jis dalyvavo Vimbldone, pirmąkart prieš tai nežaidęs kitame turnyre ant žolės kortų. Nepaisant to, Rodžeris po penkių setų kovos vėl nugalėjo Nadalį ir, laimėjęs penktąjį Vimbldono titulą iš eilės, pakartojo švedo Bjorno Borgo rekordą.

Kietos dangos kortų sezone rugpjūtį Federeris laimėjo turnyrą Ohajo valstijoje, finale nugalėdamas amerikietį Džeimsą Bleiką. Tai buvo 50-asis titulas tenisininko karjeroje ir 14-asis ATP Masters Series titulas. Tai leido R. Federeriui laimėti 2007 metų US Open Series. Prieš US Open turnyrą šveicaras keletą savaičių Dubajuje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, treniravosi su tuometine pirmąja pasaulio jaunių rakete lietuviu Ričardu Berankiu. US Open turnyro finale Federeris nugalėjo trečiąjį pagal skirstymą serbą Novaką Džokovičių ir laimėjo savo 12-ąjį Didžiojo kirčio turnyrų čempiono titulą bei 4-ąjį US Open titulą iš eilės. Kaip US Open Series čempionas, šveicaras gavo 1 000 000 JAV dolerių premiją ir 1 400 000 JAV dolerių už pergalę US Open turnyre. Jis tapo vieninteliu žaidėju, kuriam pavyko laimėti tris Didžiojo kirčio turnyrus be pertraukos trejus metus iš eilės (2004, 2006, 2007). Federeris baigė sezoną Tennis Masters Cup turnyre. Nors jis pralaimėjo pirmąjį grupės mačą čiliečiui Fernandui Gonzalezui, tačiau pusfinaliuose jis nugalėjo pagrindinį varžovą ispaną Rafaelį Nadalį, o finale ir ispaną Davidą Fererą bei laimėjo savo ketvirtąjį Tennis Masters Cup titulą. Rodžeris baigė metus būdamas pirmąja pasaulio rakete ketvirtą kartą iš eilės.

Federeris pradėjo metus bandydamas apginti savo Australian Open čempiono titulą, tačiau pralaimėjo būsimajam turnyro nugalėtojui serbui Novakui Džokovičiui rezultatu 7–5, 6–3, 7–6 (5). Tai baigė rekordinę Federerio pergalių seriją, per kurią jis pasiekė daugiausiai Didžiojo kirčio turnyrų finalų iš eilės. Kovo mėnesį Rodžeris paskelbė, kad jam buvo diagnozuota infekcinė mononukleozė, nuo kurios kentėjo dar 2007 metų gruodį. Prieš Australian Open startą tenisininkas apsinuodijo maistu. Jis pažymėjo, kad jau yra visiškai sveikas ir gali toliau dalyvauti turnyruose. Nors šveicaras buvo turnyro Dubajuje favoritas, jam nepavyko apginti čempiono titulo. Pirmajame rate R. Federeris pralaimėjo škotui Endžiui Murėjui. Kovo 10 d. Federeris Niujorke laimėjo trečiąjį parodomąjį mačą prieš buvusią pirmąją pasaulio raketę amerikietį Pitą Samprasą rezultatu 6–3, 6–7, 7–6.

Rodžeris pradėjo grunto kortų sezoną turnyru Eštorilo mieste, Portugalijoje. Tai buvo pirmasis turnyras su treneriu Chosė Higuerasu ir pirmasis ne ATP Masters Series turnyras ant grunto kortų nuo 2004 metų, kai Federeris žaidė turnyrą Gštate, Švedijoje. Rodžeris laimėjo pirmąjį metų titulą, finale rezultatu 7–6, 1–2 nugalėjęs rusą Nikolajų Davidenką, šiam pasitraukus iš kovos dėl kojos traumos. Tada Federeris žaidė tris ATP Masters Series turnyrus ant grunto. Turnyre Monte Karle jis finale pralaimėjo ispanui Rafaeliui Nadaliui. Tame mače šveicaras atliko 44 neišprovokuotas klaidas, pralaimėjo antrąjį setą, nors jame pirmavo 4–0 ir jų tarpusavio sužaistų mačų ant grunto kortų santykis tapo 1–7 ispano naudai. Turnyre Romoje Federeris ketvirtfinalyje pralaimėjo čekui Radekui Štepanekui. Rodžeris gynė čempiono titulą turnyre Hamburge, bet finale nusileido Nadaliui. French Open finale Federeris buvo sutriuškintas to paties Nadalio rezultatu 6–1, 6–3, 6–0. Tai buvo ketvirti metai iš eilės, kai Federeris pralaimėjo Nadaliui French Open finale bei trečiasis finalas iš eilės, kuriame Rodžeris pralaimėjo ispanui Rafaeliui Nadaliui. Federerio rekordas French Open turnyre buvo: 23–4 (2005–08), o Nadalio 28–0 per tą patį laikotarpį.

Federeris laimėjo turnyrą ant žolės kortų Halėje, Vokietijoje, nepralaimėdamas nei vieno seto ir geimo per savo padavimą. Tai buvo penktasis šveicaro titulas šiame turnyre. Šia pergale Rodžeris pakartojo amerikiečio Pito Sampraso daugiausiai titulų ant žolės kortų rekordą. Vimbldone Federeris dar kartą finale žaidė prieš antrąjį pagal skirstymą ispaną Rafaelį Nadalį. Ši pergalė būtų atnešusi šeštąjį iš eilės šveicaro titulą Vimbldono turnyre bei pagerinusi švedo Bjorno Borgo ir pakartojusi ankstesnės kartos brito Viljamo Renšavo rekordą. Federeris išsaugojo du turnyro taškus ketvirtojo seto tie-breake, bet vėliau pralaimėjo mačą rezultatu 6–4, 6–4, 6–7(5), 6–7 (8), 9–7. Kadangi mačas buvo keliskart atidėtas dėl lietaus, baigėsi tamsoje, o tenisininkai žaidė 4 valandas ir 48 minutes. Tai buvo ilgiausias Vimbldono finalas per visą turnyro istoriją. Nuo suplanuotos mačo pradžios jis truko 7 valandas ir 15 minučių. Šis pralaimėjimas nutraukė Rodžerio 65 mačų pergalių ant žolės kortų seriją. Nadaliui tapus pirmąja pasaulio rakete, Federeris sakė, kad jo pagrindinis tikslas bus susigrąžinti Vimbldono čempiono titulą.

Federeris labai anksti pralaimėjo kituose ATP Masters Series turnyruose Toronte ir Ohajo valstijoje. Federeris nusprendė ginti Šveicarijos garbę Pekino Olimpinėse žaidynėse. Jis žaidė vyrų vienetų ir dvejetų varžybose. Vienetų varžybose Rodžeris ketvirtfinalyje, pirmą kartą per jų devynis susitikimus, pralaimėjo amerikiečiui Džeimsui Bleikui. Tačiau Federeris, pagaliau sugebėjo laimėti Olimpinį aukso medalį, su tautiečiu Stanislasu Vavrinka vyrų dvejetų varžybose pusfinalyje nugalėję geriausią pasaulio dvejetų komandą, amerikiečius Bobą ir Maiką Brajanus, o finale rezultatu 6–3, 6–4, 6–7 (4), 6–3 nugalėję švedus Simoną Aspeliną ir Tomą Johansoną. Kitą dieną Federeris užleido pirmosios pasaulio raketės vardą, kurį buvo išsaugojęs 237 savaites iš eilės, ispanui Rafaeliui Nadaliui. US Open turnyre Rodžeris pateko į ketvirtąjį etapą, nepralaimėdamas nei vieno seto. Pusfinalyje jis rezultatu 6–3, 5–7, 7–5, 6–2 nugalėjo serbą Novaką Džokovičių, o finale rezultatu 6–2, 7–5, 6–2 įveikė škotą Endį Murėjų, pirmą kartą žaidusį Didžiojo kirčio turnyrų finale. Tai buvo penktasis iš eilės R. Federerio US Open čempiono titulas ir tryliktasis tenisininko karjeroje Didžiojo kirčio čempiono titulas. Jam reikėjo tik vieno Didžiojo kirčio čempiono titulo, kad pakartotų amerikiečio Pito Sampraso visų laikų rekordą. Ši pergalė pratęsė Rodžerio pergalių seriją US Open turnyre iki 34 mačų iš eilės. Federeris tapo pirmuoju žmogumi teniso istorijoje, kuriam pavyko penkis kartus iš eilės laimėti Vimbldono ir US Open čempiono titulus. Turnyre Madride Federeris pateko į pusfinalį, nepralaimėdamas nei vieno seto, bet pusfinalyje nusileido škotui Endžiui Murėjui rezultatu 3–6, 6–3, 7–5. R. Federeris tapo visų laikų daugiausiai uždirbusiu tenisininku (43 300 000 JAV dolerių), aplenkdamas amerikietį Pitą Samprasą.

Federeris turnyre Bazelyje laimėjo 57 čempiono titulą savo karjeroje, finale nugalėjęs argentinietį Davidą Nalbandianą. Rodžeris tapo vieninteliu žaidėju, kuriam čempiono titulą pavyko laimėti trejus metus iš eilės. Kitame turnyre, Paryžiuje Federeris pateko į ketvirtfinalį, bet pasitraukė iš turnyro dėl nugaros skausmų. Tai buvo pirmas kartas per ilgą Rodžerio 763 mačų karjerą, kai jis pasitraukė iš turnyro. Tai reiškė, kad 2008 metai buvo pirmieji nuo 2003 m., kai R. Federeris nelaimėjo nei vieno ATP Masters Series titulo. Gruodžio mėnesį Rodžeris pasikvietė lietuvį Ričardą Berankį į treniruočių stovyklą Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Federeris žaidė Tennis Masters Cup turnyre kaip pirmas pagal skirstymą žaidėjas, ispanui Rafaeliui Nadaliui pasitraukus iš turnyro. Jis Raudonojoje Grupėje susitiko su prancūzu Žilesu Simonu, škotu Endžiu Murėjumi ir amerikiečiu Endžiu Rodiku. Pirmajame mače Federeris nusileido prancūzui, tačiau dar turėjo vilčių, nes antrajame mače nugalėjo Rodiką pakeitusį Radeką Štepaneką. Trečiajame mače Rodžeris pralaimėjo škotui rezultatu 4–6, 7–6 (3), 7–5. Federeris trečiajame sete išsaugojo septynis mačo taškus, tačiau vis tiek pralaimėjo. Nepaisant to, Federeris baigė metus būdamas antrąja pasaulio rakete.

Pasiruošime Australian Open turnyrui Federeris žaidė du parodomuosius ir vieną oficialų turnyrą. Jis turnyro Abu Dabyje pusfinalyje pralaimėjo škotui Endžiui Murėjui. Vėliau Rodžeris ATP World Tour 250 series turnyre Dohoje vėl pusfinalyje ir vėl prieš škotą Endį Murėjų pralaimėjo rezultatu 6–7(6), 6–2, 6–2. Federeris laimėjo turnyrą Melburne, finale rezultatu 6–1, 6–3 įveikęs tėvynainį Stanislasą Vavrinką. Federeris pateko į ketvirtąjį Australian Open ratą, nepralaimėdamas nė vieno seto. Ketvirtajame rate jis nuo čeko Tomašo Berdycho atsilikdamas dviem setais sugebėjo jį nugalėti rezultatu 4–6, 6–7(5), 6–4, 6–4, 6–2. Rodžeris pateko į rekordinį 19-ąjį Didžiojo kirčio turnyrų pusfinalį iš eilės, ketvirtfinalyje rezultatu 6–3, 6–0, 6–0 vos per 80 minučių sutriuškindamas argentinietį Chuaną Martiną del Potro. Per aštuoniolika susitikimų Didžiojo kirčio turnyrų finaluose Federeris pirmą kartą pralaimėjo savo pagrindiniam varžovui ispanui Rafaeliui Nadaliui ant kietos dangos kortų. Mačas truko daugiau nei keturias valandas ir po penkių setų kovos baigėsi Nadalio pergale. Rodžeris teigė, kad pralaimėjimą lėmė nesėkmingi pirmieji padavimai. Šveicaras dėl nugaros skausmų pasitraukė iš turnyro Dubajuje ir Šveicarijos rinktinės kovos Deviso Taurėje prieš JAV rinktinę. Jis pareiškė, kad taip nusprendė saugumo sumetimais ir kad būtų tikras, jog bus visiškai pailsėjęs likusiam 2009 metų sezonui. Kovo 4 dieną Federerio agentas Tonis Godsikas, pranešė, kad treneris iš Australijos Darenas Keihilas dirbo su Rodžeriu jo treniruočių bazėje Dubajuje. Po savaitės Keihilas pasitraukė iš trenerio pozicijos. Federeris žaidė abiejuose ATP 1000 series turnyruose JAV. Turnyre Kalifornijoje jis pusfinalyje rezultatu 6–3, 4–6, 6–1 pralaimėjo škotui Endžiui Murėjui. Turnyre Majamyje, Floridoje, Rodžeris pusfinalyje rezultatu 3–6, 6–2, 6–3 pralaimėjo serbui Novakui Džokovičiui. Šiame mače po nesėkmingo bandymo smūgiuoti iš dešinės Federeris trenkė savo raketę į žemę ir ją sulaužė.

Nors Rodžeris ir buvo nusprendęs nedalyvauti Monte Karlo turnyre, paskutinę minutę persigalvojo ir gavo pakvietimą į pirmąjį turnyrą ant grunto kortų 2009 metais. R. Federeris pirmąkart pralaimėjo tėvynainiui Stanislasui Vavrinkai trečiame turnyro rate rezultatu 6–4, 7–5. Turnyro Romoje pusfinalyje Rodžeris pirmą kartą pralaimėjo Džokovičiui ant grunto kortų rezultatu 4–6, 6–3, 6–3. Federeris paskutiniame 2009 m. sezono ATP 1000 series turnyro ant grunto kortų finale nugalėjo ispaną Rafaelį Nadalį rezultatu 6–4, 6–4. Ši Rodžerio pergalė nutraukė Nadalio 33 iš eilės laimėtų mačų ant grunto kortų seriją, Federeris antrą kartą užkirto R. Nadaliui kelią laimėti visus tris ATP 1000 series turnyrus ant grunto kortų tais pačiais metais. French Open turnyre Federeris ketvirtajame rate, atsilikdamas dviem setais, sugebėjo įveikti vokietį Tomį Hasą rezultatu 6–7(4), 5–7, 6–4, 6–0, 6–2. Ketvirtfinalyje R. Federeris nugalėjo prancūzą Gaelį Monfisą rezultatu 7–6(6), 6–2, 6–4 ir 20 kartą iš eilės pateko į Didžiojo kirčio turnyrų pusfinalį. Federeris pasiekė ketvirtąjį iš eilės finalą Paryžiuje, pusfinalyje rezultatu 3–6, 7–6(2), 2–6, 6–1, 6–4 nugalėjęs argentinietį Chuaną Martiną del Potro. R. Federeris laimėjo pirmąjį French Open titulą, finale rezultatu 6–1, 7–6(1), 6–4 nugalėjęs švedą Robiną Soderlingą. Šia pergale Rodžeris pakartojo amerikiečio Pito Sampraso 14 laimėtų Didžiojo kirčio turnyrų rekordą ir pagerino Ivano Lendlio 19 Didžiojo kirčio turnyrų finalų iš eilės rekordą. Federeris nedalyvavo turnyre Halėje, Vokietijoje, dėl pernelyg daug emocijų ir nuovargio.

Federeris tapo pirmuoju pagal skirstymą žaidėju Vimbldone, ispanui Rafaeliui Nadaliui nusprendus nedalyvauti turnyre dėl kojos traumos. Šveicaras pirmajame rate rezultatu 7–5, 6–3, 6–2 nugalėjo Yen-Hsun Lu. Rodžeris pateko į trečiąjį ratą, rezultatu 6–2, 6–2, 6–4 įveikęs ispaną Giljermo Garsija-Lopezą. Trečiajame rate rezultatu 6–3, 6–2, 6–7(5), 6–1 Federeris nugalėjo vokietį Filipą Kolšraiberį. Tenisininkas užsitikrino vietą ketvirtfinalyje, kai švedą Robiną Soderlingą nugalėjo rezultatu 6–4, 7–6(5), 7–6(5). Ketvirtfinalyje rezultatu 6–3, 7–5, 7–6(3) šveicaras įveikė kroatą Ivo Karlovičių ir iki 21 karto pratęsė savo visų laikų rekordą – daugiausiai sykių iš eilės pateko į Didžiojo kirčio turnyro pusfinalius. Pusfinalyje rezultatu 7–6(3), 7–5, 6–3 Rodžeris nugalėjo vokietį Tomį Hasą ir pateko į septintąjį iš eilės Vimbldono finalą. Tai visų laikų rekordas. Su šia pergale R. Federeris taip pat 20 kartą pateko Didžiojo kirčio turnyro finalą bei pagerino Ivano Lendlio rekordą. Finale, trukusiame 4 valandas ir 17 minučių, Rodžeris nugalėjo amerikietį Endį Rodiką ir susigrąžino pirmosios pasaulio raketės vardą iš Rafaelio Nadalio. Galutinis mačo rezultatas: 5–7, 7–6(6), 7–6(5), 3–6, 16–14, 30 geimų penktajame sete yra naujas Didžiojo kirčio turnyrų rekordas. Mačas buvo pats ilgiausias (pagal žaistus geimus) per visą Didžiojo kirčio turnyrų istoriją, šiame finale buvo žaisti 77 geimai, o penktasis setas truko 95 minutes. Šis mačas ESPN televizijos buvo pavadintas momentine klasika, šis finalas turėjo geriausius televizijos reitingus Jungtinėje Karalystėje nuo 2001 metų bet kurio Vimbldono finalo. Iškovojęs šią pergalę, R. Federeris tapo ketvirtuju tenisininku, kuriam pavyko laimėti French Open ir Vimbldono turnyrus tais pačiais metais. Jis taip pat prisijungė prie Nadalio, abudu žaidėjai yra vieninteliai, iškovoję Didžiojo kirčio turnyrų titulus ant kietos dangos, žolės ir grunto kortų (2008 US Open, 2009 French Open, 2009 Vimbldonas).

Federeris laimėjo pirmąjį mačą po penkių savaičių pertraukos turnyre Toronte, Kanadoje, antrajame rate rezultatu 7–6(3), 6–4 nugalėjęs kanadietį Frederiką Nymajerį. Po to jis rezultatu 6–3, 7–6(5) nugalėjo tėvynainį Stanislasą Vavrinką, antrajame sete atsilikdamas 0–3; tai padaręs R. Federeris atvertė naują istorijos puslapį, nes šiame turnyre pirmą kartą visi aštuoni aukščiausiąjį reitingą turintys žaidėjai pateko į ketvirtfinalį. Rodžeris prisijungė prie Rafaelio Nadalio, Endžio Murėjaus, Novako Džokovičiaus, Endžio Rodiko, Chuano Martino del Potro, Žo-Vilfriedo Tsonga ir Nikolajaus Davidedenkos. Tačiau ketvirtfinalyje šveicaras nusileido Tsonga rezultatu 6–7(5), 6–1, 6–7(3), nors paskutiniame sete pirmavo 5–1. Nepaisant pralaimėjimo, Federeris pergale pradėjo turnyrą Ohajo valstijoje, antrame rate nugalėdamas argentinietį Chosė Akasusą ir trečiajame rate nugalėdamas ispaną Davidą Fererą. Po to Rodžeris ketvirtfinalyje nugalėjo australą Leitoną Hjuvitą. Pusfinalyje jis įveikė škotą Endį Marėjų rezultatu 6–2, 7–6(8) ir pateko į finalą, kuriame rezultatu 6–1 7–5 įveikė serbą Novaką Džokovičių. Federeris pradėjo US Open turnyrą pergale, pirmajame rate rezultatu 6–1, 6–3, 7–5 įveikęs amerikietį Deviną Britoną. Antrame rate, rezultatu 6–3, 7–5, 7–5 įveikęs vokietį Simoną Greulą, Rodžeris pateko į trečiąjį ratą. Trečiajame rate jis rezultatu 4–6, 6–3, 7–5, 6–4 nugalėjo australą Leitoną Hjuvitą. Po šio mačo Federeris pirmavo tarpusavio susitikimuose 16–7. Vėliau Federeris nugalėjo ispaną Tomį Robredą, rezultatu 7–5, 6–2, 6–2. Ketvirtfinalyje Rodžeris įveikė švedą Robiną Söderlingą rezultatu 6–0, 6–3, 6–7(6), 7–6(6), išsaugojęs seto tašką ketvirtajame sete. Federeris 21 kartą pateko į Didžiojo kirčio turnyro finalą, pusfinalyje rezultatu 7–6(3), 7–5, 7–5 nugalėjęs serbą Novaką Džokovičių. Finale R. Federeris pralaimėjo argentiniečiui Chuanui Martinui del Potro rezultatu 6–3, 6–7(5), 6–4, 6–7(4), 2–6. Šis pralaimėjimas nutraukė Federerio 40 pergalių iš eilės seriją US Open turnyre. Tai taip pat buvo pirmas kartas, kai Rodžeris Didžiojo kirčio turnyro finalą pralaimėjo ne ispanui Rafaeliui Nadaliui.

Federeris žaidė Deviso Taurėje mačuose prieš Italiją, pirmąjį mačą jis laimėjo prieš Simoną Bolelį rezultatu 6–3, 6–4, 6–1. Jis padėjo šveicarams kvalifikuotis į kitų metų Deviso Taurės Pasaulio Grupę, kai rezultatu 6–3, 6–0, 6–4 nugalėjo Potitą Staračį. Po mačo Rodžeris sakė: „Aš turiu pailsėti dėl problemų su koja ir ranka – man skauda viską. Taip pat aš turiu kažkiek laiko praleisti su savo mažylėmis.“ Jis po to nusprendė nedalyvauti turnyre Tokijuje ir Šanchajuje. Federeris žaidė turnyre Bazelyje ir finale po trijų setų kovos rezultatu 4-6, 6-4, 2-6 pralaimėjo serbui Novakui Džokovičiui. Kitame turnyre jis jau antrame rate rezultatu 3-6, 7-6(4), 6-4 nusileido prancūzui Žulienui Beneto. Metų baigimo čempionate (ATP World Tour Finals), Londone Rodžeris pateko į A grupę, kurioje susitiko su ispanu Fernandu Verdasko, škotu Endžiu Murėjumi ir argentiniečiu Chuanu Martinu del Potro. Pirmajame grupės mače šveicaras žaidė prieš ispaną Fernando Verdasko. Mačas pasibaigė sunkia Rodžerio pergale rezultatu 4-6, 7-5, 6-1. Antrajame mače Rodžeris po atkaklios kovos rezultatu 3-6, 6-3, 6-1 įveikė škotą Endį Marėjų bei užsitikrino šių metų stipriausio pasaulio tenisininko (ATP World Tour Champion) vardą. Kitame mače Rodžeris rezultatu 2-6,7-6(5),3-6 turėjo pripažinti argentiniečio Chuano Martino del Potro pranašumą, bet nors ir pralaimėjo, užėmė pirmąją vietą grupėje ir pateko į turnyro pusfinalį. Pusfinalyje Federeris po atkaklios kovos rezultatu 2-6, 6-4, 5-7 turėjo pripažinti ruso Nikolajaus Davidenkos pranašumą. Tai buvo pirmasis šveicaro pralaimėjimas N. Davidenkai per visą jų susitikimų istoriją. Šie metai Federeriui buvo labai sėkmingi. Jis pirmąjį kartą laimėjo French Open turnyrą, pagerino amerikiečio Pito Sampraso 14 laimėtų Didžiojo kirčio turnyrų rekordą ir aplenkęs Rafaelį Nadalį vėl tapo pirmąja pasaulio rakete.

2010 m. R. Federeris metus pradėjo trijų dienų parodomajame turnyre Abu Dabyje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Jis kartu su ispanu Rafaeliu Nadaliu pateko į pusfinalį be žaidimo. Pusfinalyje jis rezultatu: 7-6(8), 6-7(1), 2-6 pralaimėjo švedui Robinui Soderlingui. Sausio 2 dieną, Federeris nugalėjo Davidą Fererą ir užėme trečiąją vietą. Taip pat šveicaras spaudos konferencijoje paskelbė, kad nežais prieš Ispaniją Deviso Taurėje. R. Federeris turnyrą Dohoje, Katare pradėjo lengva pergale. Jis rezultatu: 6-1, 6-2 nugalėjo belgą Kristofą Rochusą. Kitame etape Rodžeris, rezultatu: 6-2, 6-4 nugalėjo rusą Jevgenijų Korolevą. Ketvirtifinalyje šveicaras, rezultatu: 6-3, 4-6, 6-4 nugalėjo latvį Ernestą Gulbį. Pusfinalyje Rodžeris, rezultatu: 4-6, 4-6 neatsilaikė prieš rusą Nikolajų Davidenką. Prieš pat pirmojo šių metų Didžiojo kirčio turnyro – Australian Open pradžią, R. Federeris kartu su Rafaeliu Nadaliu, Andžiu Rodiku, Serena Viljams, Leitonu Hjuvitu, Samanta Stosur, Kim Klaisters ir Novaku Džokovičiumi žaidė parodomąjį mačą tam, kad surinktų kuo daugiau lėšų žmonėms, nukentėjusiems nuo žemės drebėjimo Haityje. Australian Open turnyro pirmajame rate R. Federeris, rezultatu: 4-6, 6-2, 7-6, 6-0 nugalėjo rusą Igorį Andrejevą. Antrajame rate, šveicaras, rezultatu: 6-2, 6-3, 6-2 įveikė rumuną Viktorą Hanesku. Trečiame rate šveicaras, rezultatu: 6-3, 6-4, 6-4 nugalėjo ispaną Albertą Montanesą. Aštunfinalyje, R. Federeris, rezultatu: 6-2, 6-3, 6-4 įveikė australą Leitoną Hjuvitą. Ketvirtfinalyje šveicaras, pralaimėjęs pirmąjį setą, o antrajame atsilikinėdamas rezultatu: 1-3 ir 15-40 sugebėjo nugalėti šeštąją pasaulio raketę, rusą Nikolajų Davidenką. Mačas pasibaigė rezultatu: 2-6, 6-3, 6-0, 7-5. Pusfinale, R. Federeris, rezultatu: 6-2, 6-3, 6-2 įveikė dešimtąją pasaulio raketę, prancūzą Žo-Vilfiedą Tsonga. Australian Open turnyro finale pirmoji pasaulio raketė, rezultatu: 6-3, 6-4, 7-6 nugalėjo ketvirtąją pasaulio raketę, britą Endį Marėjų.

Jie užima pirmąsias dvi reitingo vietas ATP reitinguose nuo 2005 metų liepos, išskyrus laikotarpį nuo 2009 metų rugpjūčio 17 iki rugsėjo 14, kai Nadalis buvo nukritęs į trečiąją reitingų poziciją (tuo metu Endis Murėjus buvo antroji pasaulio raketė). R. Federeris ir R. Nadalis yra vieninteliai vyrai, kurie ketverius metus iš eilės baigė pirmose dviejose reitingų pozicijose. Federeris buvo pirmoji pasaulio raketė rekordinį laiką (237 savaičių iš eilės laikotarpį nuo 2004 vasario). Nadalis, kuris yra penkeriais metais jaunesnis, pakilo į antrąją reitingų vietą 2005 liepą ir ją išsaugojo rekordinį 160 savaičių iš eilės laikotarpį, kol 2008 liepos mėn. pralenkė šveicarą.

Nadalis pirmauja tarpusavio susitikimų serijoje 13–7. Kadangi turnyrų žaidėjų skirstymas yra paremtas reitingais, 16 iš jų mačų buvo žaidžiami finaluose, įskaitant visų laikų rekordą – 7 Didžiojo kirčio turnyrų finalus. Nuo 2006 iki 2008 metų jie tarpusavyje yra žaidę kiekvieną French Open ir Vimbldono finalą, po to abu susitiko 2009 metų Australian Open finale. Nadalis laimėjo penkis iš septynių finalų. Trijuose iš tų mačų buvo žaidžiami penki setai (2007 ir 2008 Vimbldonas, 2009 Australian Open), 2008 metų Vimbldono finalas teniso specialistų buvo skelbiamas kaip vienas geriausių mačų teniso istorijoje. R. Federeris bei R. Nadalis taip pat žaidė aštuoniuose ATP Masters Series finaluose, įskaitant penkių valandų trukmės mačą 2006 metais Romoje. Jį Nadalis laimėjo penktojo seto “tie-break”.

Iki 2009 metų rugsėjo 14 d., kai Chuanas Martinas del Potro nugalėjo Nadalį US Open pusfinalyje, o Rodžerį finale, nebuvo žaidėjo, kuris nugalėtų Rafaelį Nadalį ir Rodžerį Federerį tame pačiame Didžiojo kirčio turnyre.

Leitonas Hjuvitas yra ilgiausiai su R. Federeriu kovojantis žaidėjas visame ATP Ture. Pirmą kartą šie žaidėjai susitiko 1996 metų pasaulio jaunių čempionato pusfinalyje. L. Hjuvitas yra vienas iš nedaugelio žaidėjų, kuriem pavyko pirmauti prieš Rodžerį tarpusavio susitikimų istorijose. 2009 metų US Open turnyre jie susitiko 23-ią kartą. Tame mače triumfavo šveicaras. Rodžeris pirmauja prieš Hjuvitą tarpusavio mačų istorijoje rezultatu 16-7.

Federeris dabar žaidžia su Wilson KFactor KSix-One Tour 90 rakete. Nike specialiai 2006 metų Vimbldono turnyrui, sukūrė striukę, papuoštą trimis teniso raketėmis, kurios simbolizavo Rodžerio prieš tai laimėtus tris Vimbldono titulus. Po pergalės 2006 metais, Federeris užsisakė striukę su keturiomis raketėmis kitam Vimbldono turnyrui. 2008 metų Vimbldone, o po to 2009, Nike ir toliau tęsė tendenciją ir sukūrė jam megztinį. Jis taip pat turi savo ženklą, kuriame R ir F raidės sujungtos. Federerį remia Gillette,Mercedes Benz, NetJets, Lindt & Sprüngli, SWISS (Šveicarijos tarptautinės oro linijos), Credit Suisse ir Nationale Suisse. Rodžerį taip pat remia Rolex, nors anksčiau buvo laikrodžių įmonės Maurice Lacroix atstovas.

2007 metais Bazelyje Šveicarijos paštas pristatė specialų pašto ženklą su Rodžerio Federerio nuotrauka.Leave a Reply

  

  

  

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>