Pagal abėcėlę

 • A (131)
 • B (39)
 • C (20)
 • Č (10)
 • D (83)
 • E (44)
 • F (35)
 • G (40)
 • H (46)
 • I (18)
 • J (73)
 • K (59)
 • L (44)
 • M (96)
 • N (25)
 • O (21)
 • P (53)
 • R (63)
 • S (49)
 • Š (12)
 • T (35)
 • U (4)
 • V (82)
 • Z (7)
 • Ž (18)

Rubensas Barikelas

Rubensas Barikelas

Rubensas Barikelas

Rubensas Barikelas (portug. Rubens Gonçalves “Rubinho” Barrichello; g. 1972 m. gegužės 8 d. San Paule, Brazilijoje) yra buvęs Formulės 1 lenktynininkas iš Brazilijos. Iki 2011 m. sezono pabaigos brazilas buvo labiausiai patyręs lenktynininkas rikiuotėje – jis dalyvavo 19 sezonų ir 326 lenktynėse. Nuo 2012 m. R. Barrichello lenktyniauja IndyCar čempionate.

Barrichello gimė San Paulo mieste, Brazilijoje. Jo tėvas ir dėdė turėjo tokį patį vardą – Rubensas. Taip pat sutampa Barichello ir tėvo gimimo dienos – gegužės 23. Rubensą Barrichello dažnai vadina Rubinho (portugališkai mažas Rubensas), tai ir tapo jo pravarde.

Barrichello yra vedęs žmoną Silvaną ir turi du sūnus – Eduardo (g. 2001 m.) ir Fernando (g. 2005 m.).

Prieš išvykdamas į Europą 1990 m. kovoti su Lotus Formula Vauxhall čempionate, jis penkis kartus tapo savo šalies kartingų čempionu. Jau pirmaisiais metais laimėjo čempionatą ir po to iš karto perėjo į British Formula 3 čempionatą. Jo metu nugalėjo Davidą Coulthardą. 1992 m. jis užėmė trečiąją vietą Formula 3000 serijoje ir 1993 m. būdamas 21 m. startavo Formulės 1 Jordan ekipoje.

Barrichello startas Formulėje 1 buvo įspūdingas. Savo trečiose lenktynėse Europos GP jis labai drėgnose lenktynėse jis startavo 12 vietoje, tačiau jau pirmo rato pabaigoje buvo 4-tas. Vėliau jis pakilo į trečiąją vietą, aplenkęs Damoną Hillą ir Alainą Prostą, tačiau nebaigė lenktynių dėl kuro problemų. Tais metais jo Jordan bolido patikimumas buvo itin silpnas, tad jis sugebėjo baigti tik kelias lenktynes.

1994 m. sezoną Rubensas pradėjo puikiai finišuodamas ketvirtas Brazilijoje ir trečias Ramiojo vandenyno GP. Tačiau trečias GP San Marine susiklostė labai blogai – per penktadienio treniruotes brazilas atsitrenkė į saugos sienelę ir prarado sąmonę, kai liežuvis užblokavo kvėpavimo takus. Tose pačiose lenktynėse žuvo kitas brazilas – Rubenso draugas Ayrtonas Senna, o per kvalifikaciją – austras Rolandas Racenbergeris (Dėl šių trijų nelamių tas savaitgalis vadinamas Juoduoju savaitgaliu). Nepaisant šių tragiškų įvykių Rubensas sugebėjo atsitiesti ir lenktyniavo sėkmingai. Jis pelnė Pole poziciją Belgijoje, taip pat lyderiavo Portugalijos GP metu. Sezoną jis baigė 6 vietoje su 19 taškų, aplenkdamas savo komandos draugą Eddie Irvine’ą, kuris surinko 6 taškus.

1995 m. sezono geriausiu rezultatu buvo antroji vieta Kanados GP, tačiau Jordan bolidą ir vėl kamavo patikimumo problemos. Sezoną jis baigė 11-tas su 11 taškų ir vėl aukščiau už Irvine’ą.

1996 m. vėl buvo tikimasi gerų Jordan rezultatų, nes komanda pasirašė sutartį su nauju variklių tiekėju Peugeot. Keletą kartų Rubensas buvo arti podiumo, finišuodamas ketvirtas Argentinos ir Didžiosios Britanijos GP. Tačiau gale sezono brazilas nesutarė su komandos vadovybe ir pasirašė naują sutartį su naujai sukurta Stewart ekipa.

Pirmieji ekipos metai Formulėje 1 buvo labai sunkūs. Barrichello sugebėjo finišuoti tik trejose lenktynėse, iš kurių tik vienose pelnė taškus – užėmęs antrą vietą Monako GP jis sezoną baigė 13-oje vietoje.

Kiti metai taip pat nebuvo labai sėkmingi ekipai – dvi penktos vietos leido brazilui surinkti 4 taškus ir sezoną baigti 12-oje vietoje.

Geriausi metai su Stewart Rubensui buvo 1999. Tris kartus finišavus ant trečiosios podiumo vietos, leido brazilui surinkti 21 tašką ir būti 7 vietoje. Sezono metu brazilą pastebėjo Ferrari ekipos vadovas Jean’as Todt’as, tad sezono pabaigoje Barrichello pasirašė sutartį su italų ekipa.

Savo debiutiniame sezone su italų komanda Rubensas pelnė savo pirmąją karjeros pergalę Vokietijos GP. Šios pergalės brazilas siekė net 7 metus ir tapo ilgiausiai iki pirmosios pergalės lenktyniavusiu pilotu. Ant podiumo brazilas kopė net 8 kartus ir tai jam padėjo būti 4 sezono pabaigoje po Michael Schumacher, David Coulthard ir Mika Hakkinen.

Kitais metais ant podiumo brazilas buvo dar daugiau – 10 kartų. Sezoną jis baigė trečias su 56 taškais.

2003 m. jis pelnė dar dvi savo pergales ir padėjo savo ekipai ir komandos draugui tapti čempionais, surinkęs 65 taškus ir būdamas 4-tas.

2004 m. buvo Ferrari dominavimo sezonas, tad ir iki šiol tai buvo pats sėkmingiausias sezonas Barrichello karjeroje. Iš 18 GP jis tik 4 kartus nelipo ant apdovanojimų pakylos, o du kartus šventė pergales. Sezono pabaigoje jis turėjo 114 taškų ir nusileidęs tik čempionu tapusiam Michaeliui Schumacheriui buvo antras.

Kitame sezone Ferrari ekipa kentėjo nuo padangų taisyklių pakeitimo. Italai naudojo Bridgestone padangas, kurios ženkliai nusileisdavo lenktynėse nuo konkurentų Michelin. Sezone geriausi pasiekimai buvo dvi antros vietos Australijoje ir JAV GP, kuriame dalyvavo tik Bridgestone padangas naudojančios komandos. Sezoną jis baigė su 38 taškais 8-oje vietoje. Tai buvo blogiausias jo sezonas su Scuderia Ferrari.

2005 m. pabaigoje brazilas pranešė, kad paliks Ferrari ekipą ir pereis į Honda komandą.

Jo laimingas numeris yra 11, nes jo karto numeris, kai jis laimėjo savo pirmas lenktynes buvo toks pat, tad ir Honda ekipoje jam pavyko gauti 11-tą numerį.

Debiutinis sezonas su Honda ekipa klostėsi sunkiai. Kaip teigė pats brazilas, naujasis bolidas neatitiko jo vairavimo stiliaus, ypač kalbant apie stabdymą, todėl jis dažnai nusileisdavo savo komandos draugui Jenson’ui Button’ui. Sezone jis du kartus finišavo ketvirtoje vietoje (Monake ir Vengrijoje). Sezoną brazilas baigė septintoje vairuotojų įskaitos vietoje su 30 taškų, 26 mažiau, nei surinko Button’as.

2007 m. sezonas Honda ekipai buvo tragiškas. Dėl bolido greičio stokos Barrichello geriausias rezultatas sezone buvo devintoji vieta Didžiosios Britanijos GP. Sezono pabaigoje jis buvo 20 vietoje, atsilikęs nuo tokių silpnesnių komandų pilotų kaip Takuma Sato su Super Aguri ir Adrian’o Sutil’o su Spyker.

Pirmuosius savo taškus 2008-ųjų sezone brazilas pelnė Monake – 6 vieta. Po to vykusiose lenktynėse Kanadoje jis finišavo septintas. Didžiosios Britanijos GP, kuris vyko permainingomis oro sąlygomis, pasinaudojęs gera taktika brazilas po trejų metų pertraukos finišavo ant podiumo trečioje vietoje. Tačiau po šio etapo daugiau taškų brazilas sezone nepelnė ir baigė sezoną 14 vietoje su 11 taškų.

Po 2008 m. sezono Honda ekipa susidūrė su rimtais finansiniais sunkumais ir nutarė pasitraukti iš Formulės 1. Likus mažiau nei mėnesiui iki naujojo sezono pradžios ekipą išgelbėjo buvęs jos vadovas Rossas Brawnas, kuris perpirko ekipą iš japonų ir ją pervadino į Brawn GP.

Jau pirmose 2009-ųjų Formulės 1 sezono lenktynėse Australijoje Rubensas tiek kvalifikacijoje, tiek dramatiškose lenktynėse liko antras ir įrodė, kad turėdamas greitą bolidą yra pajėgus kovoti dėl aukščiausių pozicijų. Brazilas sezono pabaigoje buvo 3 vietoje su 77 taškais.

2009 m. lapkričio 2 d. Williams komanda patvirtino, kad kitąmet ekipoje lenktyniaus R. Barrichello ir naujokas Nico Hülkenberg. Lenktynininkų įskaitoje brazilas užėmė 10 vietą, o iškart po sezono pabaigos komanda patvirtino, kad jis lenktyniaus ir 2011 m.

2011 m. sezonas buvo visiškas nusivylimas tiek Williams ekipai, tiek jos lenktynininkams. Brazilas tik du kartus sugebėjo finišuoti taškų zonoje – 9 vietose. Surinkęs 4 taškus R. Barrichello užėmė 17 vietą galutinėje įskaitoje. Po sezono komanda nepratęsė sutarties su brazilu, o jis nutarė lenktyniauti IndyCar čempionate JAV.Leave a Reply

  

  

  

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>